Nasz DKF rozpoczynamy filmem o tematyce społecznej. Bohaterkami filmu są kobiety: Soraya, modelka i Amba, malarka po mastektomii lewej piersi; Valeri architektka wnętrz, diagnozę usłyszała w wieku 60 lat; Lucie jest modelką, jeździ konno; Susan, współtwórca programu na rzecz Walki z Rakiem Piersi w Quebec, jest po częściowej mastektomii; Pamela to ciemnoskóra agentka w biurze podróży; Danuta, doktor językoznawstwa, poznajemy ją na początku jej drogi z nowotworem; Wendy, wokalistka i autorka piosenek, po mastektomii obu piersi; Kathleen, nauczycielka przedszkolna, walczy z kilkoma nowotworami złośliwymi.

 
Gościem spotkania będzie Liliana Głąbczyńska - Komorowska. W 1979 roku ukończyła z wyróżnieniem Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Na ekranie pojawiła się po raz pierwszy w 1977 roku w filmie Śmierć prezydenta w epizodycznej roli siostrzenicy Gabriela Narutowicza. W telewizji zadebiutowała w 1979 roku, w spektaklu Teatru Telewizji Czarownice z Salem Artura Millera (reż. Zygmunt Hübner). Grana tam przez nią rola Abigail została uznana za najlepszy debiut aktorski na Festiwalu Twórczości Telewizyjnej w Olsztynie. Występowała na deskach warszawskiego Teatru Dramatycznego. Wystąpiła w takich inscenizacjach jak: Operetka Gombrowicza z Piotrem Fronczewskim, Britannicus Racine’a z Zofią Rysiówną, Śmierć Kubusia Fatalisty Diderota ze Zbigniewem Zapasiewiczem oraz Jak wam się podoba Szekspira z Januszem Gajosem. W Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie Liliana Komorowska wystąpiła między innymi u boku takich aktorów, jak: Diana Rigg, Peter Weller, Donald Sutherland, Telly Savalas, Tom Selleck, Aidan Quinn, Westly Snipes czy Ben Kingsley. W 2012 roku wyreżyserowała wielokrotnie nagradzany film dokumentalny Piękne i bestia (Beauty and the Breast) o kobietach, walczących z rakiem piersi. W 2015 wyreżyserował film dok. Fabularny „Ojcu” o mordzie w Winnicy. Gra w serialach; Blondynka, Na dobre i na złe- Wanda Falkowicz.

Spotkanie poprowadzi Ajka Tarasow. Ajka (Irena) Tarasow uzyskała absolutarium Politechniki Warszawskiej na wydziale mechaniczno-energetycznym. Wieloletnia współpracowniczka i współorganizatorka takich wydarzeń jak: Festiwal Jazz nad Odrą, Festiwal Filmowy Hommage a Kieślowski, Kino letnie: Sopot - Zakopane - Giżycko oraz Festiwal Zofiówka. Filmowiec, reżyser, scenograf, kostiumograf. Specjalista ds. edukacji filmowej oraz prezes Europejskiej Fundacji Edukacji Audiowizualnej DISCE.

Termin spotkania: 15.09.2021 r. godzina 19.00. 
Miejsce: Kino Teatr-Kurtyna, ul. Armii Krajowej 34, 05-071 Sulejówek

Na wydarzenie obowiązują zapisy! 

Zgłoszenia udziału prosimy dokonywać w Miejskim Domu Kultury w Sulejówku.

Liczba miejsc ograniczona.

Zapraszamy