Kreatywna sobota - warsztaty familijne

Temat listopadowego spotkania brzmi "W kraju Kwitnącej Wiśni- warsztaty kulinarne". Będą to warsztaty, gdzie przy okazji zapoznamy się z elementami kultury wschodu. Odbędziemy kulinarną i kulturową podróż do Japonii.

Zanim odbędziemy podroż do „Kraju Kwitnącej Wiśni", przywitamy się konnichiwa, co oznacza w języku japońskim "dzień dobry". Następnie przy pomocy globusa i mapy udamy się do Azji i odnajdziemy tam Japonię. Kwiat wiśni to jeden z symboli tego kraju. Gdy kwitną wiśnie, Japonia zamienia się w różową wyspę. Siedząc tradycyjnie na podłodze doświadczymy uroczystego charakteru picia zielonej herbaty. Na koniec zrobimy dziecięce sushi, które zjemy pałeczkami. Tradycyjne sushi to potrawa japońska złożona z gotowanego ryżu zaprawionego octem ryżowym oraz różnych dodatków w postaci, przeważnie surowych: owoców morza, wodorostów nori, kawałków ryb, warzyw, grzybów,, tofu, ziarna sezamowego.

Zajęcia familijne poprowadzi instruktor Kamila Trochimiak.
Z wykształcenia i zamiłowania artysta plastyk i pedagog. Edukacje artystyczną rozpoczęła w Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie. Kontynuowała ją w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Studia artystyczne uzupełniła o wykształcenie pedagogiczne. Jest doświadczonym nauczycielem. Brała udział w wielu wystawach i plenerach. Sama zajmuje się działaniami artystycznymi, a swoją pasją tworzenia stara się zarazić dzieci i młodzież prowadząc liczne warsztaty.

Termin wydarzenia: 20.11.2021 r. godz. 10:00

Miejsce: Miejski Dom Kultury w Sulejówku, ul. Bogusławskiego 14 A

Zapisy na zajęcia prowadzimy do 19.11.2021 r. w Miejskim Domu Kultury w Sulejówku.
Opłata za zajęcia 10 zł.

Liczba miejsc ograniczona.