Tym razem zapraszamy Państwa na spotkanie z człowiekiem muzyką: kompozytorem, aranżerem, multiinstrumentalistą, wykładowcą uczelni muzycznych... Bartoszem Kowalskim-Banasewiczem.

A skoro gościem będzie muzyk to rozmowa będzie...O muzyce na poważnie i z przymrużeniem oka, bowiem nasz Gość jest człowiekiem o wielu muzycznych twarzach, nie tylko poważnych. Rozmawiać będziemy o komponowaniu muzyki absolutnej i użytkowej. O  tym czy trudniej skomponować dużą formę wokalno- instrumentalną czy utwór solowy. Czy kompozytor musi schlebiać gustom słuchaczy, czy może komponować co chce i jak chce. Zastanowimy się, co powinien zrobić ktoś, kto chce zostać kompozytorem, czy jedyną drogą jest uczelnia muzyczna. Nasz Gość opowie jak wyglądają konkursy kompozytorskie i czy warto brać w nich udział.

Na transmisje online spotkania zapraszamy 06.11.2021 r. o godzinie 17:00

Bartosz Kowalski (Kowalski-Banasewicz) - absolwent Akademii Muzycznej Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Mariana Borkowskiego oraz Podyplomowych Studiów Muzyki Filmowej, Komputerowej i Audiowizualnej. Swoje umiejętności doskonalił w ramach stypendium podczas warsztatów w Musikhochschule w Stuttgarcie. W 2017 r. uzyskał tytuł doktora habilitowanego.
Jest autorem ponad stu kompozycji, wśród których znaczącą liczbę stanowią utwory symfoniczne, orkiestrowe, chóralne i kameralne i muzyka filmowa. Jest laureatem głównych nagród w ponad dwudziestu krajowych i międzynarodowych konkursach kompozytorskich. Trzykrotnie otrzymał Stypendium Ministra Kultury i Sztuki oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

Prowadzący: Michał Śmigielski

Termin wydarzenia: 06.11.2021 r. godz. 17:00

Miejsce: Miejski Dom Kultury w Sulejówku

Na wydarzenie obowiązują zapisy! Zgłoszenia udziału prosimy dokonywać w Miejskim Domu Kultury w Sulejówku. Liczba miejsc ograniczona.