"Nocturny" wystawa fotografii w obiektywie Adrianny Trybuchowicz-Mojskiej


„Nocturny” to pieśni nocy. To samotne zanurzenie w głąb osobistych krajobrazów. To cisza wypełniająca myśli utkane w ciemności. To pustka, uwrażliwiająca na metafizyczne detale. Wystawa jest podróżą przez przeplatające się nocne pejzaże i portrety, które językiem niedopowiedzenia próbują odzwierciedlić doświadczenia z pogranicza snu i jawy. Kontrowersyjny językowo tytuł wystawy artystka tłumaczy następująco: „Jestem świadoma, że po polsku pisze się "nokturny", a jeśli obcojęzycznie to liczba mnoga "nocturnes", ale podoba mi się ten zabieg językowy, że w tytule wystawy pojawia się słowo NOC.

Adrianna Trybuchowicz-Mojska
Mieszkanka Sulejówka,  związana z lokalnym środowiskiem artystycznym i muzycznym. Z wykształcenia architekt, z zamiłowania fotograf, nocny marek. Aktualnie kończy studia magisterskie na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej oraz rozwija fotograficzną pasję, również podczas nocnych maratonów pracy nad projektami, dostarczających niecodziennych widoków przesypianej zazwyczaj części doby.


Termin wernisażu: 18.12.2021 r., w godzinach 17:00-19:00

Termin wystawy: 19.12.2021 r., w godzinach 11:00-17:00


Miejsce: Miejski Dom Kultury w Sulejówku, ul. Bogusławskiego 14A.

Na wydarzenie obowiązują zapisy! Zgłoszenia udziału prosimy dokonywać w Miejskim Domu Kultury w Sulejówku. Liczba miejsc ograniczona.

Zapraszamy