Tym razem gościem Michała Śmigielskiego będzie Pani Irmina Matyjasek Jałowiecka, pisarka, wieloletnia nauczycielka muzyki, popularyzatorka historii Sulejówka. Tematem rozmowy będzie Sulejówek – ten dawny i ten współczesny. Znani i mniej znani, a ważni dla historii mieszkańcy Sulejówka oraz życie kulturalne to kiedyś i to dziś. To będzie ciekawe spotkanie dla każdego, kto interesuje się naszym miastem i jego historią, bowiem o Sulejówku i jego dziejach Pani Irmina opowiada niesamowicie ciekawie, ze swadą, wplatając w swoją opowieść liczne dygresje i anegdoty.  Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie co takiego jest w Sulejówku, że Pani Irmina poświęciła mu swoje życie i znaczną część twórczości.

Uwaga zmiana terminu "Spotkań z kulturą"

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy!

Z przyczyn niezależnych od Miejskiego Domu Kultury ponownie zmianie uległ termin wydarzenia. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Na transmisje online spotkania zapraszamy 19.03.2021 r. o godzinie 17:00:

Irmina Matyjasek Jałowiecka – mieszkanka Sulejówka, autorka licznych publikacji poświęconych historii naszego miasta. Wieloletnia nauczycielka muzyki.

Oprawa muzyczna: Anna Butkiewicz

Anna Butkiewicz jest absolwentką Konzerwatorium Leoša Janáčka w Ostrawie, wydziału śpiewu operowego. Występowała w krajach Europy, Japonii, Stanach Zjednoczonych. Udzielała się jako pedagog wokalny w Konserwatorium Leoša Janáčka. Współpracuje z Orkiestrą symfoniczną „Moravskoslezská Sinfonieta“ z którą wystąpiła, na „Letní koncert filmové a populární hudby v Řepištích 2018“ W tym samym roku zaśpiewała koncert z okazji 100-lecia powstania Czeskiej republiki dla Ambasady Czeskiej w Nowym Jorku na Manhattanie. Jest współzałożycielką Szkoły Musicalowej B&B, która od października wystawiała musical "Friends" znajdującego  się  w stałym repertuarze sezonu 2019/20 Teatru Capitol w Warszawie, w którym także występuje.

Prowadzący: Michał Śmigielski

Termin wydarzenia: 19.03.2022 r. godz. 17:00

Miejsce: Miejski Dom Kultury w Sulejówku

Na wydarzenie obowiązują zapisy! Zgłoszenia udziału prosimy dokonywać w Miejskim Domu Kultury w Sulejówku. Liczba miejsc ograniczona.