Kreatywna sobota - warsztaty familijne
Tworzymy film animowany

Podczas styczniowych warsztatów wykonamy animację poklatkową, czyli animację stworzoną na podstawie klatek będących zdjęciami.

Animacja to technika filmowa, w której wykorzystuje się kształty, rysunki, wycinanki czy kukiełki do tworzenia obrazu. Dosłownie animować oznacza ożywiać. Uczestnicy dowiedzą się jak powstaje film animowany. Stworzą historię, postacie i scenografię. Podczas zajęć każdy z uczestników będzie mógł wcielić się w rolę reżysera, scenarzysty, operatora. Dzieci dowiedzą się czym jest animacja lalkowa, jak zbudowana jest lalka animacyjna. Na warsztatach uczestnicy będą mieli okazję rozwijać  zdolności  manualne tworząc bohatera oraz scenografię  filmu  animowanego. W tej technice realizowane były znane i lubiane bajki: „Miś Uszatek”, „Muppety”, „Miś Coralgol”. Animacja poklatkowa jest często używana przy produkcji filmów przyrodniczych – w ten sposób najłatwiej jest pokazać np. wzrost roślin lub przesuwanie się gwiazd po niebie.

Kamila Trochimiak
Z wykształcenia i zamiłowania artysta plastyk i pedagog. Edukacje artystyczną rozpoczęła w Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie. Kontynuowała ją w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Studia artystyczne uzupełniła o wykształcenie pedagogiczne. Jest doświadczonym nauczycielem. Brała udział w wielu wystawach i plenerach. Sama zajmuje się działaniami artystycznymi, a swoją pasją tworzenia stara się zarazić dzieci i młodzież prowadząc liczne warsztaty.

Termin wydarzenia: 22.01.2022 r. godz. 10:00

Miejsce: Miejski Dom Kultury w Sulejówku, ul. Bogusławskiego 14 A

Zapisy na zajęcia prowadzimy do 21.01.2022 r. w Miejskim Domu Kultury w Sulejówku.
Opłata za zajęcia 10 zł.

Liczba miejsc ograniczona.