Tematem lutowego DKF-u będzie film "Cicha noc" w reżyserii Piotra Domalewskiego.
Reżyser w "Cichej nocy" pokazuje jak może wpływać emigracja zarobkowa na funkcjonowanie wielu polskich rodzin.

"Cichej nocy" Piotr Domalewski opowiada o emigracji, pokazując ją jako polskie fatum. Interesują go konsekwencje emigracji, czyli zniszczenia, jakie poczyniła w wielu polskich rodzinach. "Cicha noc" jest historią o miłości, która niesie ból, ale nadaje życiu sens. Reżyser opisuje ten świat z czułością, o której świadczą najzwyklejsze gesty zaobserwowane w czasie rodzinnego spotkania przy wieczerzy wigilijnej. "Cicha noc" jest kinem wybitnych aktorskich kreacji: Arkadiusz Jakubik, Dawid Ogrodnik, Agnieszka Suchora i Tomasz Ziętek.  Na konferencji prasowej mówił: Wszyscy wiemy, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach. Ja chciałem opowiedzieć o tym, dlaczego mimo wszystko stajemy wspólnie przed obiektywem.

Gościem spotkania będzie Piotr Domalewski: polski aktor teatralny i filmowy, reżyser i scenarzysta. Absolwent Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie oraz reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Laureat „Złotych Lwów”  Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz pięciu indywidualnych Polskich Nagród Filmowych za film Cicha noc.

Spotkanie poprowadzi Ajka Tarasow. Ajka (Irena) Tarasow uzyskała absolutarium Politechniki Warszawskiej na wydziale mechaniczno-energetycznym. Wieloletnia współpracowniczka i współorganizatorka takich wydarzeń jak: Festiwal Jazz nad Odrą, Festiwal Filmowy Hommage a Kieślowski, Kino letnie: Sopot - Zakopane - Giżycko oraz Festiwal Zofiówka. Filmowiec, reżyser, scenograf, kostiumograf. Specjalista ds. edukacji filmowej oraz prezes Europejskiej Fundacji Edukacji Audiowizualnej DISCE.

Termin spotkania: 09.02.2022 r. godzina 19:00
Miejsce: Kino Teatr-Kurtyna, ul. Armii Krajowej 34, 05-071 Sulejówek

Na wydarzenie obowiązują wejściówki dostępne w Miejskim Domu Kultury w Sulejówku oraz w Kinie - Teatr Kurtyna. Liczba miejsc ograniczona.