W ramach spotkań Uniwersytetu Trzeciego Wieku zapraszamy na wykład pt. „Jak książęta mazowieccy mogli zmienić historię Polski ?”

Historia nie zawsze jest nauką o faktach. Jest to też nauka o emocjach, które targają ludźmi. Czy działania, decyzje podejmowane przez jednostki, często pochopne lub podejmowane w wyniku emocji mogą wywrócić historię całych narodów o 180 stopni? W końcu XIV wieku naprawdę niewiele brakowało, żeby tak się stało… a historia Polski potoczyłaby się zupełnie inaczej.

Wykład wygłosi: Daniel Sukniewicz

Z wykształcenia archeolog i dziennikarz. Od wielu lat prowadzi projekty związane z popularyzacją dziejów Mazowsza. Jest twórcą największego szlaku tematycznego na Mazowszu - Szlaku Książąt Mazowieckich. Realizuje wystawy, prowadzi portale internetowe, pisze książki, artykuły, prowadzi audycje radiowe, a także wykłady, prelekcje, przygodowe gry terenowe oraz historyczne imprezy plenerowe.

Termin wydarzenia: 05.04.2022 r., godz. 15:00

Miejsce: Miejski Dom Kultury w Sulejówku

Na wydarzenie obowiązują zapisy! Zgłoszenia udziału prosimy dokonywać w Miejskim Domu Kultury w Sulejówku. Liczba miejsc ograniczona.