Kreatywna sobota - warsztaty familijne

Sztuka zdobienia przedmiotów – decoupage

Podczas kwietniowych warsztatów przy pomocy ozdobnej chusteczki nadamy kolejne życie starym przedmiotom. Nowa dekoracja sprawi, że nieciekawe rzeczy zabłysną nowym blaskiem.

Decoupage to technika ozdabiania odpowiednio przygotowanej powierzchni wzorami z cienkiego papieru. W tym celu najczęściej wykorzystuje się zwykłe serwetki. Technika pozwala na ozdabianie produktów wykonanych z różnego tworzywa – drewna, szkła, metalu czy ceramiki. Nazwa decupage pochodzi od francuskiego découpage = „wycinanie”. Natomiast pierwsze wzmianki o tej technice pochodzą ze średniowiecznych Chin, a wymyśliły ją prawdopodobnie wschodniosyberyjskie narody. Decoupage rozkwitł w siedemnastowiecznej Wenecji, a potem na dworze Ludwika XV. Następnie moda na te ozdoby dotarła do Anglii, a stamtąd do Ameryki. W czasach dzisiejszych jest dalej popularna, a w ostatnim czasie stała się nowym trendem w amatorskiej twórczości.

Warsztaty poprowadzi Kamila Trochimiak. Z wykształcenia i zamiłowania artysta plastyk i pedagog. Edukacje artystyczną rozpoczęła w Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie. Kontynuowała ją w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Studia artystyczne uzupełniła o wykształcenie pedagogiczne. Jest doświadczonym nauczycielem. Brała udział w wielu wystawach i plenerach. Sama zajmuje się działaniami artystycznymi, a swoją pasją tworzenia stara się zarazić dzieci i młodzież prowadząc liczne warsztaty.

Termin wydarzenia: 30.04.2022 r. godz. 10:00

Miejsce: Miejski Dom Kultury w Sulejówku, ul. Bogusławskiego 14 A

Zapisy na zajęcia prowadzimy do 29.04.2022 r. w Miejskim Domu Kultury w Sulejówku.
Opłata za zajęcia 10 zł.

Liczba miejsc ograniczona.