Rozmowa prowadzona przez pisarkę z Sulejówka Katarzynę Bulicz-Kasprzak, z udziałem pisarzy: Zbigniewa Zborowskiego, Agnieszki Lis, Marioli Zaczyńskiej. Rozmowa o historiach, które utrwalają w swoich powieściach, autentycznych, prawdziwych opisach miejsc.

Transmisja spotkania "Rozmowy o literaturze" odbędzie się 16 czerwca 2022 r. o godzinie 18:00

Agnieszka Lis – jedna z najpoczytniejszych pisarek literatury obyczajowej, pianistka i dziennikarka. Jej powieści opowiadają o życiowych perypetiach – bólu, rozstaniu, trudnych relacjach, samotności, chorobie i marzeniach. Trafiają do zakamarków ludzkiej duszy i pozwalają zrozumieć, że z każdej nawet najcięższej – sytuacji zawsze jest jakieś wyjście. Agnieszka Lis nie kreuje rzeczywistości, w której wszyscy są szczęśliwi i nie napotykają na swojej drodze problemów. Przeciwnie – stawia przed swoimi bohaterami wyzwania, które mogą wydawać się nie do przezwyciężenia.

Zbigniew Zborowski – autor sag historycznych (“Spotkajmy się zanim przyjdzie zima”, “Znajdziesz mnie w cieniu quayacan”, “Trzy odbicia w lustrze”, “Pąki lodowych róż”), kryminałów (“Skaza”, “Kręgi”) i thrillerów (“Głos przeszłości”, “Nowy drapieżnik”), Przez wiele lat był reporterem – zbierając materiały do reportaży zjeździł całą Polskę i kawałek świata, poznał wielu niezwykłych ludzi i ich historie. Zdarzyło się, że pracował jako dziennikarz “pod przykryciem” wchodząc do hermetycznych środowisk i poznając panujące w nich zwyczaje. Te spotkania i sporządzone przy ich okazji notatki stanowią teraz bezcenne archiwum, z którego korzysta przygotowując się do napisania każdej kolejnej książki.

Mariola Zaczyńska – dziennikarka, miłośniczka zwierząt i podróży. Zgiełk miasta zamieniła na wiejskie ranczo, na którym schronienie znalazła sfora porzuconych psów. Absolwentka studium scenariuszowego łódzkiej Filmówki, dzięki któremu pisze dynamicznie i filmowo. Lubi łączyć gatunki literackie: komedię z kryminałem, obyczaj z sensacją i thrillerem. Autorka sześciu powieści: „Gonić króliczka”, „Jak to robią twardzielki”, „Szkodliwy pakiet cnót”, „Kobieta z Impetem”, „Zaklinaczki”, „Więcej niż siostry”.

Kasia Bulicz-Kasprzak – pisarka, autorka powieści obyczajowych i historyczno-obyczajowych, wnikliwa obserwatorka życia. Z kobiecą delikatnością przedstawia trudne sytuacje, a humorem, doprawionym nutką cynizmu zachęca czytelnika do spojrzenia na opisywane wydarzenia z innej perspektywy. Dolnoślązaczka, która po raz pierwszy zobaczyła Sulejówek w czerwcu tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątego szóstego roku. Mieszka tu już od dwudziestu lat. Gdy nie pisze, włóczy się po okolicznych lasach.

Termin: 16.06.2022 r. godz. 18:00

Miejsce: Miejski Dom Kultury w Sulejówku, ul. Bogusławskiego 14A

Wstęp: Bezpłatne wejściówki do odbioru w biurze Miejskiego Domu Kultury, ul. Bogusławskiego 14A od poniedziałku do piątku w godz. 08:00-20:00

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. Festiwal Zofiówka realizuje zadania w ramach programu „Edukacja Kulturalna”.

Liczba miejsc ograniczona