Potańcówka na dechach ma nawiązywać do tradycji spotkań przy muzyce na żywo.
Popularne „Fajfy” stanowiły wielką atrakcję towarzyską i umożliwiały publiczności spędzenie czasu w przyjemny i aktywny sposób.

Gospodarzem wydarzenia jest zespół „Młodzieżówka z Sulejówka” – chór seniorów śpiewający przedwojenne szlagiery . Potańcówka będzie świetną okazją by zaprezentować nowe utwory w repertuarze zespołu – zapomniane szlagiery największych przedwojennych polskich twórców. Na scenie wystąpią także soliści zaprzyjaźnionej grupy „Cała Praga śpiewa” z Warszawy.
Uczestnicy Potańcówki będą mieli także okazję poznać podstawowe kroki popularnych tańców (tango, polka, fokstrot) a także prostego ukraińskiego tańca z Ukrainy.

Chórowi towarzyszyć będzie zespół instrumentalny w składzie: Robert Lipka – akordeon, Grzegorz Gadziomski – skrzypce, Grzegorz Domański – baraban, Piotr Janiec – tuba

Tak było w zeszłym roku!

Młodzieżówka z Sulejówka:
Grupa śpiewających seniorów, która od 2015 roku z wielką energią i radością wzrusza i bawi publiczność. Pomysłodawcą tej muzycznej aktywności było Stowarzyszenie Seniorów Sulejówka. Do chóru należą amatorzy, którzy oprócz przewrotnej nazwy wymyślili sposób na realizację swojej pasji – śpiewania.

Działania zespołu wokalno-instrumentalnego są idealną przestrzenią do działań o charakterze integracyjnym, opartych na współdziałaniu różnych grup wiekowych. Zespół jest przekonany, że najważniejsze jest samo śpiewanie, zgodnie z maksymą „ćwiczenie czyni mistrza”, a pozytywne emocje i integracja osób śpiewających są najważniejszym pożytkiem. W swojej twórczości zespół odwołuje się do miejskiego folkloru, śpiewając przedwojenne szlagiery, tanga, fokstroty, walce, polki ale także polskie piosenki ludowe w ciekawych aranżacjach.

Młodzieżówka z Sulejówka występuje przede wszystkim swoim rodzinnym mieście oraz sąsiednich miejscowościach ma jednak na koncie występy w Warszawie a nawet Paryżu.

Zespół jest prowadzony przez akordeonistę Roberta Lipkę. Występom oprócz akordeonu towarzyszy klarnet (Marek Nowicki) oraz syntezator lub instrumenty perkusyjne (Krzysztof Kolanek).

Cała Praga Śpiewa:
Grupa muzyczna „Cała Praga Śpiewa” powstała dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Barwy Kultury oraz zespołu Czessband. Śpiewa razem od 8 lat i w swojej twórczości odwołuje się do folkloru warszawskiego. Tworzą ją seniorzy z Domu Dziennego Pobytu przy ul. Brzeskiej 4, jak również osoby z innych dzielnic, które dołączyły do nas podczas realizacji wielu projektów.

Kapela powstała z pasji do śpiewania i z miłości do warszawskiej Pragi. Zespół występuje na licznych potańcówkach, fajfach, organizuje występy kabaretowe i każdego dnia zaraża swym entuzjazmem oraz pasją do śpiewania innych seniorów, a także młodzież w najmodniejszych warszawskich klubach. Koncerty „Całej Pragi” są bardzo żywiołowe i wywołują entuzjazm publiczności w każdym wieku. Zespół jest zaangażowany w życie swojej społeczności lokalnej, swoimi działaniami inspiruje innych, promuje idee współpracy międzypokoleniowej.

Zespół ma na koncie udział w finale programu Must be the Music oraz dwie bardzo dobrze przyjęte przez słuchaczy płyty CD. Członkowie zespołu, choć mają razem ponad 1800 lat, mówią o sobie “młodzi inaczej” i pokazują, że można aktywnie, twórczo i radośnie spędzać czas.

Info o kapeli:
W czasie potańcówki przygrywać będzie kapela złożona z muzyków znanych z takich zespołów jak Czessband, Bum Bum Orchestra czy Warszawska Orkiestra Sentymentalna. Kierownikiem muzycznym jest Robert Lipka – akordeonista i wokalista.

Termin: 17.06.2022 rok., godz. 19:00
Miejsce: Miejski Dom Kultury w Sulejówku, ul. Bogusławskiego 14 A

Wstęp wolny. Wydarzenie będzie również transmitowane online.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. Festiwal Zofiówka realizuje zadania w ramach programu „Edukacja Kulturalna”.