Poprzez Nicość” to fascynująca podróż przez kosmiczne krajobrazy aż po intrygujący detal niczym spod mikroskopu. Elektryczne wyładowania ślizgają się po papierze światłoczułym, przekazując mu energię, wytrącającą związki srebra, zawarte w emulsji. Obraz pojawi się dopiero podczas kąpieli w roztworze wywoływacza. Dzięki fuzji intencjonalności i przypadku, autorzy uzyskali niespodziewane efekty, które choć kierowane ludzką ręką, powstały dzięki połączeniu zjawisk fizycznych i chemicznych. Jest to zatem sztuka wymykająca się standardowym kryteriom i nosząca znamiona duchowości. Obrazy przenoszą nas w świat jednocześnie mikro i makroświata. Ukazują niesamowitą złożoność naszej rzeczywistości oraz jej nieprzewidywalność i to, że być może nie będziemy nigdy jej w stanie w pełni zrozumieć. Pozwala na duchową kontemplację jej piękna.

 

VOLT IN HOLT to zespół, łączący zamiłowanie do elektrotechniki z tworzeniem przedmiotów użytkowych i dekoracyjnych. Dominik Kuryga i Paulina Weremczuk projektują biżuterię, meble i akcesoria, zdobiąc je ręcznie prądem przy użyciu napięcia wielkiej częstotliwości.

Adrianna Trybuchowicz-Mojska
z wykształcenia architekt, z zamiłowania fotograf, eksplorująca artystyczny potencjał fotografii tradycyjnej. Z chęcią podejmuje twórcze inicjatywy, zgrabnie łącząc inżynierską precyzję z kreatywnym myśleniem.


Twórcy wystawy połączyli swoje zainteresowania i umiejętności z różnych dziedzin nauki i sztuki. W ten sposób powstał projekt, który zbliżył do siebie te pojęcia, ukazując w jaki sposób mogą się przeplatać. Wystawa jest uhonorowaniem ich pomysłów na nadanie im wspólnego mianownika, a także płaszczyzną, pobudzającą wyobraźnię.

 

Termin wernisażu: 02.07.2022 r., godz. 17:00

Termin wystawy: 04-15.07.2022 r., godz. 09:00 - 16:00. W dniach 09-10.07.2022 wystawa nieczynna.

Miejsce: Miejski Dom Kultury w Sulejówku

Zapraszamy serdecznie!