Organizatorzy Festiwalu “Zofiówka” zapraszają na uroczyste zamknięcie II Edycji Festiwalu. Będzie to wieczór podsumowujący niezwykły czas spędzony z Państwem i dla Państwa – w ramach cyklu wydarzeń inspirowanych życiem i działalnością społeczną niezwykłej mieszkanki naszego miasta – pani Zofii Moraczewskiej.

Będzie to opowieść o aktywności uczestników i liderów projektów, którzy tworząc wspólne – bardzo różnorodne projekty dzielili się z widzami swoimi talentami dostarczając moc niezapomnianych artystycznych wrażeń!

Wydarzenie transmitowane online:

W części artystycznej wydarzenia usłyszymy występ połączonych chórów, miłośników śpiewu, wieńczący działania odbywające się w ramach warsztatów chóralnych, prowadzonych przez Instruktorów Chóru Kameralnego Miasta Sulejówek.

Uroczystość zamknięcia festiwalu poprowadzi para konferansjerów – Aneta Sapilak i Ryszard Wojciul.

Scenariusz i reżyseria wydarzenia – Aneta Sapilak

Chór Kameralny Miasta Sulejówek –  jest amatorskim chórem mieszanym, zrzeszającym miłośników muzyki w różnym wieku. Skład w przewadze tworzą mieszkańcy Sulejówka i okolic. Nie jest to jednak kryterium obowiązkowe, by do niego należeć. Chór powstał w 2014 r. przy Miejskim Domu Kultury Sulejówek z inicjatywy Michała Śmigielskiego, dyrygenta i kierownika artystycznego zespołu. Przez krótki okres działalności podjął z powodzeniem wiele muzycznych wyzwań, dając między innymi koncerty kolędowe, patriotyczne (w tym prawykonanie “Symfonii Niepodległości” Artura Słotwińskiego) oraz wykonując poważne dzieła znanych kompozytorów, takie jak Requiem d-moll W.A. Mozarta czy “Stabat Mater” G.B. Pergolesiego we współpracy z orkiestrą smyczkową “Unplugged Orchestra” oraz zaprzyjaźnionymi chórami.

Do repertuaru należy muzyka poważna, głównie sakralna o różnym stopniu trudności, ale chór nie stroni też od muzyki rozrywkowej. Dużą wagę przykłada do brzmienia. Chórzyści podczas prób uczą się emisji głosu – częściowo w grupie, częściowo indywidualnie. Asystenci: Zuzanna Gulewicz, Bartosz Lisik i Wiktoria Pereyma chętnie pomagają członkom zespołu w uporaniu się z ich indywidualnymi problemami natury muzycznej (i nie tylko).

Pomimo około pięćdziesięciu lat różnicy pomiędzy najmłodszym a najstarszym członkiem zespołu, nie wyczuje się wśród chórzystów emocjonalnego dystansu. Na próbach panuje wzajemna życzliwość.

Aneta Sapilak – Managerka muzyczna, wiolonczelistka z wykształcenia i autorka scenariuszy z pasji. Właścicielka Agencji Muzycznej ArtHorse Sp. z o.o. Absolwentka klasy wiolonczeli Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina.

Ryszard Wojciul – Manager i producent muzyczny, muzyk, kompozytor i dziennikarz. Absolwent muzykologii UW. W latach osiemdziesiątych saksofonista i klawiszowiec w wielu zespołach rockowych (m.in. Róże Europy, Tilt, Sztywny Pal Azji. Od 1992 dziennikarz, a potem Dyrektor Muzyczny i Programowy legendarnego rockowego Radia WAWA. Od 1997 szef programu i promocji Grupie Radiowej Agory. W latach 2000- 2004 dyrektorem Generalnym Warszawskiego Radia Pogoda, Radia Klasyka i Radia TOK FM.

Wydarzenie z transmisją online. Tłumaczenie na Polski Język Migowy.

Termin: 25.06.2022 r., godz. 17:00

Miejsce: Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, al. Marsz. Józefa Piłsudskiego 29

Wstęp: bezpłatne wejściówki do odbioru w biurze Miejskiego Domu Kultury, ul. Bogusławskiego 14A, od poniedziałku do piątku w godz. 08:00-20:00.

Zapraszamy!