Koncert na placu muzealnym

Świętowanie bez muzyki byłoby niepełne, dlatego też zapraszamy na występy Garwolińskiego Teatru Muzycznego Od Czapy oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej Akord z Sulejówka. 

Teatr Od Czapy podczas swoich spektakli łączy pokolenia poprzez muzykę, śpiew i słowo. Na poważnie i na wesoło, gdyż cenią łzy wzruszenia i szczery uśmiech! Zapraszamy do wspólnego śpiewania z Teatrem, na miejscu dostępne będą bezpłatne śpiewniki. 

 

Tradycje orkiestrowego muzykowania w Sulejówku sięgają 1929 roku, kiedy to powstała Orkiestra Straży Pożarnej. Obecnie zespół składa się z ponad 20 osób i regularnie daje koncerty. 15 sierpnia Akord przedstawi muzykę towarzyszącą drodze do niepodległości Polski. Koncert z historią w tle będzie finałem kilkudniowych warsztatów. Podczas koncertu za pomocą słowa i muzyki chcemy opowiedzieć trudną historię dochodzenia Polaków do niepodległości. Podczas koncertu wystapią:  Barbara Gutaj - Monowid - sopran, Piotr Pieron - bas, Młodzieżowa Orkiestra Dęta "Akord" z Sulejówka, instruktorzy oraz uczestnicy warsztatów.

 

Termin wydarzenia: 15.08.2022 r.

Miejsce: Dziedziniec Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

 

Koncert będzie transmitowany na żywo online na kanale Youtube Muzeum oraz na fanpage’u Niepodległej.
Godz. 14.00

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej

Wstęp wolny. Zapraszamy!