Tematem listopadowego DKF-u będzie film „Mój rower” w reżyserii Piotra Trzaskalskiego. Film opowiada historię dziadka, syna i wnuka, którzy, szukając babki, odnajdują siebie. 

 

Babcia (Anna Nehrebecka) odchodzi od męża pozostawiając pożegnalny list. Nie zostawia żadnego kontaktu do siebie. To szokujące wydarzenie doprowadza dziadka (Michał Urbaniak) do stanu przedzawałowego i wylądowania w szpitalu. Zdrowie dziadka/ ojca/ męża, porzuconego przez żonę sprowadza do kraju syna (światowej sławy pianistę) oraz wnuka który studiuje w Londynie. Dziadek, ojciec i wnuk podejmują decyzję o konieczności odnalezienia Babci. Ich wspólna podróż ukazuje prawdziwe relacje syna z ojcem i dziadka z wnukiem.

 

Jak wytrzymają ze sobą aby osiągnąć zamierzony cel? „Mój rower” to opowieść filmowa która Was zaskoczy.

 

Termin spotkania: 30.11.2022 r. godzina 19:00
Miejsce: Kino Teatr-Kurtyna, ul. Armii Krajowej 34, 05-071 Sulejówek

 

Gościem listopadowego spotkania będzie Anna Nehrebecka - znana i ceniona polska aktorka teatralna i filmowa. W 1969 roku ukończyła warszawską PWST. W filmie Nehrebecka zadebiutowała już w szkole aktorskiej, zaraz po pierwszym roku, rolą Virginii w "Duchu z Canterville". Trzy lata później związała się na stałe z Teatrem Polskim, wystąpiła w sztuce wyreżyserowanej przez Władysława Hańczę i filmie Juliana Dziedziny "Mały". W latach 70-tych uznana została za jedną z najlepiej zapowiadających się młodych aktorek, była etatową odtwórczynią ról subtelnych "panien z dworków" w ekranizacjach głośnych powieści - niezapomniana zwłaszcza jako Marynia Połaniecka w filmie i serialu telewizyjnym. W czasie stanu wojennego zaangażowała się w działalność charytatywną, organizowaną przez Duszpasterstwo środowisk Twórczych.

 

Spotkanie poprowadzi Ajka Tarasow. Ajka (Irena) Tarasow uzyskała absolutarium Politechniki Warszawskiej na wydziale mechaniczno-energetycznym. Wieloletnia współpracowniczka i współorganizatorka takich wydarzeń jak: Festiwal Jazz nad Odrą, Festiwal Filmowy Hommage a Kieślowski, Kino letnie: Sopot - Zakopane - Giżycko oraz Festiwal Zofiówka. Filmowiec, reżyser, scenograf, kostiumograf. Specjalista ds. edukacji filmowej oraz prezes Europejskiej Fundacji Edukacji Audiowizualnej DISCE.

Na wydarzenie obowiązują wejściówki dostępne w Miejskim Domu Kultury w Sulejówku oraz w Kinie - Teatr Kurtyna. Liczba miejsc ograniczona.

Zapraszamy!