Dawno temu, kiedy życie toczyło się w małych, lokalnych społecznościach kobiety miały swoje obrzędy i zwyczaje, dzięki którym nie czuły się samotne, a uczestnictwo w nich dawało im wsparcie i poczucie wspólnoty. Odkąd zamieszkałyśmy w miastach, komfort naszego codziennego życia bez wątpienia wzrósł, ale więzi uległy osłabieniu. My kobiety potrzebujemy dzisiaj innej formy wspólnotowości, pełnej akceptacji i zrozumienia, czasu i przestrzeni na bycie sobą i ze sobą, okazji, by wspólnie odkrywać nasz potencjał i siłę.

Ponieważ podstawowym narzędziem tworzenia relacji jest komunikacja, tak ważne jest, by nauczyć się, jak używać słów.

Na warsztacie:

- przypomnisz sobie, jakiej komunikacji najczęściej doświadczasz a za jaką tęsknisz
- poznasz różnicę między słuchaniem i słyszeniem
- zastanowisz się, na czym polega prawdziwe słuchanie, usłyszenie tego, co ukryte „pod słowami”
- odpowiesz na pytanie, co zrobić, by dawać uwagę, dzięki której drugi człowiek czuje się widziany, rozumiany i ważny
- przyjrzysz się wszystkim elementom, które sprawiają, że rozmowa wspiera relacje zamiast je osłabiać
- odkryjesz własne potrzeby schowane za tym, co mówisz

Prowadzące:

Beata Sikorska-Dutka

Coachka, mentorka, tutorka, terapeutka w nurcie ACT (Terapii Akceptacji i Zaangażowania), pasjonatka IFS (Systemu Wewnętrznej Rodziny).
Od kilkunastu lat związana z edukacją, nauczycielka filozofii i etyki. Współtwórczyni inicjatywy edukacyjnej Pole Relacji.
Prowadzę procesy coachingowe dla klientów indywidualnych i biznesowych. Jestem współautorką programu „Punkt oparcia” obejmującego warsztaty grupowe i indywidualne sesje coachingowe dla kobiet potrzebujących wsparcia w procesie zmian w życiu osobistym i zawodowym oraz cyklu warsztatów dla rodziców zainteresowanych budowaniem wspierających relacji rodzinnych. (beandchange.com)
Prywatnie szczęśliwa żona i mama czterech synów.

Anna Tomaszewska-Cichowlas

Trenerka Komunikacji Opartej na Empatii, mediatorka pracująca w oparciu o Porozumienie Bez Przemocy, Praktyk terapeutycznego Systemu Wewnętrznej Rodziny ( IFS) .
Mama dwóch córek . Prowadzi facebookowy profil www.facebook.com/owijalnia i www.instagram.com/ania_cichowlas