„Cudze chwalicie swego nie znacie, czyli…..”, jest projektem realizowanym przez studentki Pedagogiki Opiekuńczo-Wychowawczej Społecznej Akademii Nauk w Warszawie.

 

Projekt składa się z opowieści o czterech stronach Polski. Prezentowane będą ciekawe zakątki, którym towarzyszyć będą opowieści o kulturze, tradycjach oraz potrawach danych regionów.

Prowadzące przygotowały dla słuchaczy niespodzianki oraz degustację regionalnych smakołyków.

W drugiej części Daria Damazyn przeniesie słuchaczy do krainy Kaszub i Pomorza, a Martyna Brejnak opowie o Górach - tych mniejszych i tych większych. Natalia Bloch, jak i poprzednio, opatrzy każdą część wprowadzeniem.

 

Agnieszka Szczepańska, Marta Szczepańska, Daria Damazyn, Martyna Brejnak oraz Natalia Bloch to wesołe i ciekawe świata studentki ostatniego, roku na wydziale Pedagogiki Opiekuńczo-Wychowawczej Społecznej Akademii Nauk w Warszawie.

 

Termin wydarzenia: 07.02.2023 r., godz. 15:00

Miejsce: Miejski Dom Kultury w Sulejówku, ul. Bogusławskiego 14A

 

Zapraszamy

Relacja z sobotniego wernisażu wyst…

W minioną sobotę odbył się wernisaż wystawy "Wariacje wikliniarskie", na której można było zobaczyć ...

"Przedwojenne wille Sulejówka…

Zapraszamy Państwa na wernisaż prac Kamili Trochimiak "Przedwojenne wille Sulejówka", która odbędzie...

Fotograficzne ujęcia „Listy niezłom…

W miniony piątek, dzień po premierze montażu słowno - muzycznego „Listy niezłomne, listy wyklęte i …...

Trzecie spotkanie Koła Kobiet Miejs…

W sobotę odbyło się trzecie spotkanie Koła Kobiet Miejskich. Uczestniczki wraz z prowadzącą Justyną ...

Ogłaszamy casting do roli Anki w sz…

Interesujesz się teatrem? Marzy Ci się praca aktorska?   Miejski Dom Kultury w Sulejówku ogłasza c...

Zaproszenie na sobotni koncert mis …

Już w najbliższą sobotę zapraszamy Cię na relaksacyjny koncert mis i gongów w wykonaniu Magdaleny ...

W sobotę przenieśliśmy się do zacza…

W minioną sobotę dzieci na kreatywnych warsztatach przeniosły się do zaczarowanego świata pudełek. Z...

Relacja z lutowego warsztatu stolar…

W lutym po raz kolejny odbył się Warsztat stolarski. Warsztaty poprowadził instruktor Adam Jankowski...

Premiera widowiska "Listy niez…

Już w najbliższą środę 1 marca, w Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" odbędzie się premiera...

Drewniany przybornik tematem najbli…

To już ostatni moment, aby się zapisać na najbliższy warsztat stolarski, który odbędzie się już w ...

Zaczarowany świat pudełek! Kreatywn…

Zaczarowany świat pudełek!  Zapraszamy dzieci do spędzenia kreatywnego popołudnia.  Już jut...

Fotorelacja z koncertu "Muzycz…

Dnia 11 lutego w sali Miejskiego Domu Kultury w Sulejówku odbył się wyjątkowy koncert "Muzyczne kraj...

Relacja z zimowych warsztatów krawi…

Właśnie trwają zajęcia z tworzenia ilustracji w ramach warsztatów zimowych w MDK! A już dziś (21...

Ostatnie spotkanie z ks. prof. Krzy…

W minioną sobotę odbyło się ostatnie z 5 spotkań z ks. prof. Krzysztofem Kietlińskim. Tematem spotka...

Warsztaty kosmetyczne z Kasią Manda…

Za nami drugie spotkanie Koła Kobiet Miejskich. Było ciepło i pachnąco. Kasia Leśniewska-Dragoj opow...

Nagranie ze spektaklu Eksperymental…

Drodzy! Pierwszy projekt teatralny Eksperymentalnej Pracowni Drobnych Form Teatralnych z Mazowieckim...

Nagranie ze Spotkania z kulturą – G…

W dniu 14 stycznia 2023 r. odbyło się spotkanie z Grzegorzem Kozyrą - eseistą, poetą oraz dziennikar...

I Ty możesz pomóc, 1,5% podatku dla…

POMÓŻ NIKOLI LEPIEJ FUNKCJONOWAĆ   Nikola choruje na nieuleczalną i bardzo rzadką dystrofię mięś...

Dyskusyjny Klub Filmowy i spotkanie…

8 lutego w Kinie-Teatrze Kurtyna odbył się Dyskusyjny Klub Filmowy, którego tematem był film „Marzec...

Relacja z koncertu "Odkryjemy …

Luty to miesiąc zakochanych, a kochamy wszyscy obdarzając tym uczuciem swoich najbliższych. W minion...

Zaczarowany świat pudełek. "Kr…

Pudełeczko - pudełko – pudło. Maleńkie - małe - ogromne. Domyślacie się, jak wiele jest możliwości j...

Już w najbliższą środę zapraszamy n…

Już w najbliższą środę zapraszamy do spędzenia miłego wieczoru podczas wydarzenia jakim jest Dyskusy...

Relacja ze styczniowego warsztatu s…

W styczniu po raz kolejny odbył się Warsztat stolarski. W tajniki pracy z drewnem wprowadził instruk...

I część wykładu „Cudze chwalicie sw…

W miniony wtorek odbyła się I część wykładu „Cudze chwalicie swego nie znacie, czyli…..”, podczas kt...

Zaproszenie na koncert "Muzycz…

Już 11 lutego o godz. 17:00 zapraszamy na wyjątkowe muzyczne wydarzenie, które będzie okazją do posł...

Czwarte spotkanie z ks. prof. Krzys…

W minioną sobotę odbyło się czwarte spotkanie z ks. prof. Krzysztofem Kietlińskim, który poruszył te...

"YMCA" w wykonaniu Miejsk…

W sobotę minął tydzień od Koncertu Noworocznego. Oprócz udostępnionej poprzednio „Tequili”, kolej...

Relacja fotograficzna i wyniki Zimo…

W dniu 28 stycznia 2023r. w Miejskim Domu Kultury w Sulejówku odbył się zimowy turniej szachowy. Tur...

Ferie zimowe w Miejskim Domu Kultur…

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami. Dlatego już teraz zapraszamy mieszkańców Sulejówka do ko...

Już jutro Zimowy Turniej Szachowy w…

Drodzy Szachiści, to już ostatni moment, aby zapisać się na Zimowy Turniej Szachowy w MDK!Już jutro ...