Tematem lutowego DKF-u będzie film „Marzec '68”.  "Marzec '68" opowiada o sytuacji, w której ludzie muszą opuszczać swoje domy, rodziny i uciekać. Zaczynać wszystko od nowa. A nie był to czas wojny.

Krzysztof Lang przez lata szukał pomysłu, żeby  opowiedzieć historię marca 1968r.. O czasie buntu, o nadziei i o rozczarowaniach. O trujących czasach z perspektywy młodych ludzi. Lang opowiedział tę historię z myślą przede wszystkim o młodych ludziach, którzy coś niecoś o Marcu '68 słyszeli, ale dla nich to już prawdziwa prehistoria. Film, wzbogacony o celnie dobrane archiwalia, pokazuje jednak, że historia jest trwaniem, a historyczne błędy nie ulegają przedawnieniu. Zło powtarza się równie konsekwentnie jak dobro. Chodzi również o to, żeby potrafić odróżnić, co było dobrem, a co złem.

Termin: 08.02.2023,  godzina 19:00
Miejsce: Kino Teatr-Kurtyna, ul. Armii Krajowej 34, 05-071 Sulejówek

Gościem lutowego DKF-u będzie Krzysztof Lang - studiował chemię na U W. Działał w ruchu amatorskim w klubie studenckim "Stodoła". Studia reżyserskie ukończył na Wydziale Radia i Telewizji (obecnie jest wykładowcą na tej uczelni) w roku 1981. Po studiach był członkiem Zespołu Filmowego "X" pod kierunkiem Andrzeja Wajdy. Jest właścicielem firmy producenckiej TFT.

Spotkanie poprowadzi Ajka Tarasow. Ajka (Irena) Tarasow uzyskała absolutarium Politechniki Warszawskiej na wydziale mechaniczno-energetycznym. Wieloletnia współpracowniczka i współorganizatorka takich wydarzeń jak: Festiwal Jazz nad Odrą, Festiwal Filmowy Hommage a Kieślowski, Kino letnie: Sopot - Zakopane - Giżycko oraz Festiwal Zofiówka. Filmowiec, reżyser, scenograf, kostiumograf. Specjalista ds. edukacji filmowej oraz prezes Europejskiej Fundacji Edukacji Audiowizualnej DISCE.

Na wydarzenie obowiązują wejściówki dostępne w Miejskim Domu Kultury w Sulejówku oraz w Kinie - Teatr Kurtyna. Liczba miejsc ograniczona.

Zapraszamy!