“Rudyment” to cykl 24 fotografii wykonanych techniką cyfrową i analogową.  Zdjęcia przedstawiają przemijanie i zapomnienie na przykładzie porzuconych w polskim krajobrazie samochodów. Rdza, kurz, łuszcząca się farba i patyna to oznaki brzydoty, czyli zmian prowadzących do destrukcji. Destrukcja jest pierwszym bezpośrednim odbiorem tego co widzimy, natomiast przy wnikliwszym spojrzeniu dostrzegamy coś więcej - taki obraz często porusza nasze wspomnienia, doświadczenia z minionych lat. Niekiedy rodzi żal za tym co utracone, za bezradnością związaną z upływem czasu.

Wernisaż: 11.02.2023 r, godz. 19:00.
Miejsce: Miejski Dom Kultury w Sulejówku, ul. Bogusławskiego 14 A

Igor Kuna – student realizacji obrazu filmowego w Warszawskiej Szkole Filmowej, od najmłodszych lat pasjonujący się fotografią. W swoich pracach głównie koncentruje się na utrwaleniu tego co najbardziej ulotne, tego co budzi szczególną nostalgię. Chętnie fotografuje przestrzeń miejską z jej architekturą oraz samochody - lubi odnajdywać piękno w patynie i rzeczach na pierwszy rzut oka brzydkich. Kolekcjonuje przedmioty związane z erą VHS (filmy i sprzęt filmowy). W swojej artystycznej pracy pragnę połączyć osiągnięcia współczesnej techniki z nostalgią za czasami minionymi.

Wstęp wolny.

Zapraszamy.