Zapraszamy na wystawę "Wariacje wikliniarskie", na której będzie można zobaczyć ponad kilkanaście przedmiotów z wikliny wykonanych na warsztatach wikliniarskich. Prace z pewnością zachwycą każdego swoją niezwykłą oryginalnością i starannością wykonania.

Wystawa obejmuje prace, które uczestnicy wykonali na trwających od września 2022 warsztatach wikliniarskich. Kursanci  pod okiem instruktorki stopniowo poznawali podstawowe techniki plecionkarskie, jednocześnie indywidualnie realizując swoje własne pomysły i eksperymentując z różnymi splotami i formami. Efektem tych twórczych wyzwań są nietuzinkowe przedmioty z wikliny, które zachwycają swoimi oryginalnymi kształtami i precyzją wykonania.

Wspaniałe dzieła tej uzdolnionej, początkującej grupy pokazują, że wikliniarstwo to nie tylko koszyki wielkanocne czy kosze na zakupy, ale również inne, ciekawe, artystyczne i użytkowe formy takie jak misy, osłonki, pojemniki, talerze, plecaki, torebki, kojce dla zwierząt, tace, choinki, gwiazdy, kwiaty i wiele, wiele innych.

Wystawa tych niezwykłych wyrobów plecionkarskich udowadnia, że warto kultywować tradycje pięknego, prastarego rzemiosła, które współcześnie może stać się źródłem nieograniczonej twórczej ekspresji oraz inspirować do tworzenia nowoczesnych form, będąc jednocześnie dobrą zabawą i wspaniałym sposobem na spędzanie wolnego czasu.

Na wystawie będzie można zobaczyć także ekspozycję "Jak powstaje kosz", pokazującą poszczególne etapy tworzenia tradycyjnego koszyka.

Termin wydarzenia: 18.03.2023 r., godz. 19:00

Miejsce: Miejski Dom Kultury w Sulejówku

Uczestnicy zajęć, którzy zaprezentują swoje prace na wystawie: Katarzyna Bulicz-Kasprzak, Jolanta Karwowska, Anna Morcinek, Paweł Krzemień-Ojak, Mirosława Wojciechowska, Piotr Wojtyński

Instruktorka - Katarzyna Wisińska-Wojtunik tajniki sztuki plecionkarskiej zgłębia od niemal 10 lat na różnych kursach i warsztatach.  Od kilku lat rozwija swoją pasję we własnej, domowej pracowni Wiklinowe Klimaty w Józefowie. Realizuje indywidualne zamówienia, prowadzi kursy i warsztaty wikliniarskie w różnych ośrodkach kultury w Warszawie i okolicach.

Wstęp wolny. Zapraszamy!