Czerwcową porą wraca Festiwal Zofiówka! Zapraszamy serdecznie 4-go czerwca o godz. 15:00 na spektakl "Sceny Seniora" przy MDK Sulejówek, który spotkał się z tak licznym i miłym odzewem podczas swoich odsłon zeszłorocznej edycji Festiwalu:

"Czerwony Kapturek"

Przedstawienie oparte na tekście Charles’a Perrault pod tym samym tytułem. Klasyka dla dzieci, we współczesnym tłumaczeniu Barbary Grzegorzewskiej.

Jako formę teatralną przedstawienia, realizatorzy wybrali klasyczne techniki teatru lalek. Po przedstawieniu, rozmowa z dziećmi na tematy w nim poruszane, prowadzona przez pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sulejówku. Jest to kolejna realizacja tego samego utworu przez Scenę Seniora. Poprzednia, zupełnie inna wersja, miała swoją premierę w 2017 r. Podczas Festiwalu Zofiówka 2022 odbyło się sześć odsłon spektaklu.

🌟Występują: Barbara Aleksandrowicz, Danuta Kolanek, Zofia Mularczyk, Grażyna Sikorska, Robert Mularczyk.
🌟Adaptacja i reżyseria: Mirosław Kulesza,
🌟Lalki, kostiumy i scenografia – projekty i wykonanie: Elżbieta Zajączkowska,
🌟Akompaniament muzyczny: Krzysztof Kolanek,
🌟Konsultacja animacyjna: Anna Porusiło-Dużyńska,
🌟Światło i dźwięk: Marian Lachowicz.

W spektaklu wykorzystano piosenki z tekstem Jana Brzechwy i muzyką Mieczysława Janicza w aranżacji Krzysztofa Kolanka.

TERMIN: 4 czerwca, godzina 15:00
MIEJSCE: Miejski Dom Kultury w Sulejówku, ul. Bogusławskiego 14
WSTĘP: bezpłatne wejściówki, do odbioru w biurze Miejskiego Domu Kultury, ul. Bogusławskiego 14, od poniedziałku do piątku w godz. 08:00-20:00.