OPIS

Historia orkiestry sięga 1929 roku. Nazwę „Akord” przyjęła w 2004, a w 2009 nagrała swoją pierwszą płytę. We wrześniu 2022 roku nowym kapelmistrzem orkiestry została Barbara Hijewska. W 2023 zespół zmienił nazwę i obecnie występuje jako Miejska Orkiestra Dęta „Akord”.

🌟Pogodna atmosfera, ogrom muzycznej pasji, brzmienia i dobrej energii płynącej podczas koncertów, zjednują orkiestrze coraz liczniejsze grono sympatyków. Orkiestra poszerza swoje horyzonty o coraz to nowszy repertuar, co sprzyja szybkiemu rozwojowi. Szczególnie bliska sercom muzyków jest muzyka filmowa.

🌟MOD „Akord” zapewnia oprawy uroczystości patriotycznych i religijnych, ale głównym obszarem działalności są zróżnicowane koncerty tematyczne. Orkiestra stale poszerza repertuar o nowe utwory i koncertuje kilka razy w roku w salach na terenie miasta i poza nim.

🌟Osoby, które chciałyby się nauczyć gry na instrumencie od podstaw zapraszamy na zajęcia prowadzone przez instruktorów orkiestry. Więcej informacji znajdziecie w zakładce Nauka gry na instrumentach dętych.

INSTRUKTOR

Barbara Hijewska