OPIS

Nie musisz umieć czytać nut. Nie musisz mieć wykształcenia muzycznego. Wystarczy muzyczna pasja, pragnienie wspólnego śpiewu w przyjaznym gronie. W Chórze Kameralnym Miasta Sulejówek spotkasz pogodnych miłośników muzyki. Poznasz bogactwo repertuaru chóralnego. Od tzw. muzyki poważnej po muzykę rozrywkową. Poczujesz zarówno moc brzmienia kilkudziesięcioosobowego chóru z orkiestrą, podczas dużych projektów oratoryjmych, jak też nastrój kameralnych wykonań.

🌟Sympatyczni instruktorzy ChKMS, specjaliści od emisji głosu, pokażą, że nauka śpiewu to nie tylko praca, ale też relaks dla Twojego ciała. Śpiewanie w chórze to inspirujący i odprężający czas, nawet mimo intensywności przepracowywanych utworów.

🌟Chór Kameralny Miasta Sulejówek powstał w 2014 roku. Jego założycielem i dyrygentem aż do dziś jest Michał Śmigielski. Próby prowadzą również fachowi i sympatyczni instruktorzy. 

🌟Chór w swoim repertuarze ma muzykę od średniowiecza do XXI wieku, zarówno świecką jak i sakralną. Ważne miejsce w repertuarze zespołu zajmuje muzyka polska, ze szczególnym uwzględnieniem muzyki współczesnej. Oprócz koncertów acappella ChKMS z powodzeniem wykonuje muzykę oratoryjną i ma na swoim koncie wykonanie takich dzieł jak Stabat Mater G. B. Pergolesiego, Requiem kv 626 W.A. Mozarta, Msza góralska T. Maklakiewicza, Symphony of Independence A. Słotwińskiego (prawykonanie), Missa De Misericordie P. Bębenka, Suita Sakralna G. Duchnowskiego,m Stabat Mater J.Rheibergera. Zespół prowadzi ożywioną działalność koncertową i festiwalową. Jest organizatorem wielu imprez muzycznych, odbywających się na terenie miasta Sulejówek, takich jak Koncert Kolęd i Muzyki Sakralnej, Koncert Pieśni Pasyjnych czy Koncert Pieśni Patriotycznych.

INSTRUKTORZY

Zuzanna Gulewicz, Wiktoria Pereyma, Tomasz Cepiel, Bartosz Lisik i Michał Śmigielski.