Opis

Amatorska grupa teatralna przy Miejskim Domu Kultury w Sulejówku, działająca wcześniej pod szyldem "Scena Seniora". Istnieje od 2016 roku i w tym czasie zaprosiła już na dziesięć premier teatralnych. Zasady funkjocnowania grupy i jej cele powstały w drodze dialogu. Mirosław Kulesza - twórca "Sceny" i jej reżyser, instruktor - nie tylko dzieli się z aktorami bogatą wiedzą i doświadczeniem teatralnym, ale też wsłuchuje się w ich opinie, potrzeby, zachęcając do wzajemnego inspirowania się i rozwoju.

„Tylko na wesoło” – to w potocznych słowach dewiza repertuarowa grupy. Na wesoło, ale też i mądrze, w oparciu o dobrą literaturę i z przesłaniem docierającym do odbiorców – głównie seniorów. Nawet widowisko zrealizowane na 80-tą rocznicę wybuchu II Wojny Światowej nie było pozbawione wielu akcentów humorystycznych.

Zespół zainicjował powstanie „Sceny Poetów Piosenki”. Scena ta, nawiązywała charakterem do francuskiej formuły „café-théâtre”, gdzie w kawiarni przy lampce wina , kawie lub ciastku, widzowie mogą spędzić czas na rozrywce w niekonwencjonalnym otoczeniu. W kawiarnianym otoczeniu zrealizowano wieczory poezji Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty i Wojciecha Młynarskiego.

"Scena: Po prostu gramy!" nie boi się śmiałych wyzwań. Jednym z nich jest realizacja w konwencji teatru lalek spektaklu dla dzieci "Czerwony Kapturek", który spotkał się z ciepłym przyjęciem. Monodram "Zbłąkana ciocia Minnie", zagrany przez Zofię Mularczyk to kolejna wyjątkowa, a zarazem trudna forma sceniczna, która została podjęta i spotkała się z dobrym odbiorem publiczności.

Nie ma złego czasu na realizację pasji aktorskiej!
Gorąco zapraszamy!

Instruktor

Mirosław Kulesza

# Dzień i godzina Czas trwania Grupa Miejsce
1 czwartek, 11:00 2 godz.   Sulejówek,
Miejski Dom Kultury z siedzibą w Sulejówku