Magiczne noce
Magical Nights
Premiera: 16 sierpnia 2019
reż. Paolo Virzì
Włochy, 2018, 125 min

 

Na rozpoczęcie sezonu Dyskusyjnego Klubu Filmowego Ajka Tarasow zaprosi widzów do słonecznej Italii. Wszyscy kochają kino włoskie, ale jeszcze mocniej piłkę nożną i mundial!!! Dlatego komedia Paolo Virzì będzie znakomitą propozycją na spędzenie wrześniowego wieczoru i porozmawianie o twórczości włoskich twórców w znamienitym towarzystwie... 

 

Rzym, lato 1990 roku. Trwają Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Maradona eliminuje Włochów z finału, a carabinieri wyławiają z Tybru ciało uznanego producenta filmowego. Jego młoda kochanka wskazuje winnych – trzech początkujących scenarzystów. Antonino, Luciano i Eugenia trafiają na posterunek, gdzie spędzają intensywną noc. Na nowo przeżywają ostatnie burzliwe i emocjonujące 30 dni, które wywróciły ich życie do góry nogami.

 

Film Paolo Virzìego to zarówno komedia, jak i film noir. Mistrz włoskiego kina powraca w wielkim stylu po oszałamiającym sukcesie hitu „Zwariować ze szczęścia”. Tym razem portretuje ostatnie chwile wspaniałej ery włoskiego przemysłu filmowego, jeszcze za życia Felliniego. Na początku lat 90. Virzì sam był jak bohaterowie, gdy jako młody chłopak wylądował w Rzymie. O filmie opowiada: „kłamstwa splotły się tu z prawdziwymi wspomnieniami szalonych, magicznych, groźnych nocy, które wciąż powracają w niektórych moich snach.”

 

W tym roku mała zmiana, gdyż bilety na DKF będą dostępne tylko w kasie kina.