Kwietniowy Dyskusyjny Klub Filmowy będzie kolejną okazją do spotkania z wyjątkowym gościem - aktorem z dużym dorobkiem artystycznym Robertem Gonerą

Już 24 kwietnia zapraszamy serdecznie na projekcję filmu
" FILIP"

Film zrealizowany na podstawie autobiograficznej powieści Leopolda Tyrmanda „Filip“, czyli jak polskiemu Żydowi udało się przeżyć nazizm we Frankfurcie. Dwudziestotrzyletni Filip postanawia przetrwać czas drugiej wojny światowej w Niemczech, posługując się fałszywymi dokumentami wystawionymi na urodzonego w Polsce Francuza. Trafia do Frankfurtu, gdzie zatrudnia się w luksusowym Park-Hotelu w charakterze kelnera. W restauracji hotelowej, tocząc swoją własną, prywatną wojnę z niemieckimi gośćmi hotelowymi i partyjnymi dygnitarzami, a także z samym dyrektorem hotelu. W wolnym czasie młodym Niemkom „osładza” nieobecność walczących na froncie mężów. Reżyser filmu Michał Kwieciński zaprosił do wcielenia się w rolę Filipa, wspaniałego młodego aktora Eryka Kulma. Zdjęcia do filmu zrealizował Michał Sobociński za co został ostatnio nagrodzony Orłem.

Po projekcji filmu odbędzie się rozmowa z wyjątkowym gościem ROBERTEM GONERĄ

Spotkanie poprowadzi AJKA TARASOW - filmoznawczyni, gospodyni DKF-ów.

TERMIN: środa 24 kwietnia 2024 roku, godzina 19:00.
MIEJSCE: Kino-Teatr "Kurtyna", ul. Armii Krajowej 34.
WSTĘP: bezpłatne bilety do odbioru w kasie Kina-Teatru "Kurtyna"