Jak połączyć pasję ze społecznym działaniem, przynoszącym piękne owoce? Świetnym przykładem jest Stowarzyszenie Wołyński Rajd Motocyklowy!

Grupa, która odbywa wyprawy motocyklowe w szlachetnych celach, realizowanych głównie na dawnych Kresach. W szczególności pielęgnują kontakty z Polakami z Wołynia, prowadzą prace konserwacyjne na polskich nekropoliach oraz angażują się w odnajdywanie zaginionych i zapomnianych miejsc pamięci.

Stowarzyszenie dba o zachowanie pamięci o ofiarach rzezi wołyńskiej w taki sposób, by nie stała się powodem nienawiści i uprzedzeń, a zrozumienia i wspólnego szacunku dla historii. W tragicznej sytuacji, w jakiej znalazła się Ukraina, Stowarzyszenie organizuje i transportuje wsparcie żywnościowe, artykułów pierwszej potrzeby, zarówno dla zamieszkujących tam Polaków, a także dla Ukraińców i armii ukraińskiej.

O tym wszystkim i wielu innych inspirujących rzeczach opowiedzą przedstawiciele Stowarzyszenia Wołyński Rajd Motocyklowy:
HENRYK KOZAK
NORBERT GAŁECKI - mieszkaniec Sulejówka