Jeśli pragniesz:
- poczuć moc brzmienia orkiestry, w gronie przyjaznych pasjonatów muzyki,
- odbyć wiele przygód, między innymi z muzyką filmową,
- uczyć się gry na instrumencie dętym lub perkusji,

MOD "Akord" to jest miejsce dla Ciebie!

🌟Historia Orkiestry sięga 1929 roku. Prowadzona przez kapelmistrza Stanisława Drążka przy OSP w ówczesnej Cechówce. Składała się z ponad czterdziestu osób, głównie z miejscowej młodzieży. 15 września 1939 roku niemieccy żołnierze spalili remizę strażacką z całym jej dobytkiem i instrumentami orkiestry. W okresie powojennym bezskutecznie podejmowano próby jej odtworzenia. Jednak dopiero po siedemdziesięciu latach wiosną 1999 roku po wielu staraniach Zarząd OSP pod przewodnictwem prezesa pułkownika Henryka Zająca podjął decyzję o utworzeniu na nowo Orkiestry Dętej. Utworzenia orkiestry „od zera" podjęli się wspólnie kapelmistrz mjr rez. Edward Myśliwczyk chor. Marek Nowicki, doświadczeni muzycy orkiestr wojskowych. 

🌟Nazwę „Akord” przyjęła w 2004, a w 2009 nagrała swoją pierwszą płytę. We wrześniu 2022 roku nowym kapelmistrzem orkiestry została Barbara Hijewska. W 2023 zespół zmienił nazwę i obecnie występuje jako Miejska Orkiestra Dęta „Akord”.

🌟Pogodna atmosfera, ogrom muzycznej pasji, brzmienia i dobrej energii płynącej podczas koncertów, zjednują orkiestrze coraz liczniejsze grono sympatyków. Orkiestra poszerza swoje horyzonty o coraz to nowszy repertuar, co sprzyja szybkiemu rozwojowi. Szczególnie bliska sercom muzyków jest muzyka filmowa.

🌟MOD „Akord” zapewnia oprawy uroczystości patriotycznych i religijnych, ale głównym obszarem działalności są zróżnicowane koncerty tematyczne. Orkiestra stale poszerza repertuar o nowe utwory i koncertuje kilka razy w roku w salach na terenie miasta i poza nim.

🌟Orkiestra prowadzi zajęcia nauki gry na instrumentach:

flet poprzeczny - od 10 lat
klarnet - od 10 lat
saksofon - od 12 lat
waltornia - od 12 lat
trąbka - od 12 lat
puzon - od 12 lat
sakshorn - od 12 lat
tuba - od 12 lat
instrumenty perkusyjne - od 10/12 lat


 Obecna Kapelmistrz MOD "Akord"
Barbara Hijewska


Pierwszy Kapelmistrz MOD AKORD

w latach 1999-2022

Edward Myśliwczyk