Zajęcia teatralne dla dzieci w wieku 6-10 lat oraz dla młodzieży od 11 r. życia odbywają się w poniedziałki w godzinach 16:00 – 17:00 (grupa dziecięca) oraz 17:00-18:00 (grupa młodzieżowa). Ich celem jest wzbogacenie rozwoju osobowości poprzez doświadczenie wspólnej, twórczej zabawy sztuką. W czasie cotygodniowych spotkań w roku szkolnym 2019/2020 powstaną dwa spektakle, które będą prezentowane na scenie.
Zajęcia poprowadzi Wioletta Witkowska- pedagog i instruktor teatralny. Ukończyła studia pedagogiczne na Akademii Pedagogiki Specjalnej (2007) oraz kulturoznawcze na Uniwersytecie Warszawskim (2012), gdzie kształciła się na specjalizacji animacja kultury. Jako instruktor teatru i dramy szkoliła się również w Fundacji Artystycznej Młyn oraz w Stowarzyszeniu Assistej. W czasie studiów kulturoznawczych współpracowała z gazetą studencką PDF pisząc recenzje sztuk teatralnych oraz z kwartalnikiem „Nie-takt” publikując artykuły poświęcone pracy niszowych teatrów warszawskich. W tym okresie pracowała także w Teatrze Bajka jako asystent reżysera.
Samodzielną pracą reżyserską po raz pierwszy zajęła się jeszcze jako studentka pedagogiki, przygotowując sztukę „Opowieść wigilijna” z zaprzyjaźnioną grupą młodzieży. Pierwsze kroki w pracy zawodowej w tym kierunku stawiała pod opieką wspomnianej Fundacji Artystycznej Młyn, gdzie odbyła szkolenie dla instruktorów teatralnych. W latach 2011 – 2015 współpracowała ze Stowarzyszeniem Podnoszenia Kwalifikacji Kobiet w Warszawie, gdzie prowadziła zajęcia teatralne i przygotowywała przedstawienia z dziećmi i młodzieżą w wieku 10 – 16 lat. W ramach współpracy z SPKK powstał m.in. Musical „Annie”, który pokazano na scenie Bielańskiego Centrum Edukacji Kulturalnej. Z Bielańskim Centrum Edukacji Kulturalnej była związana w latach 2011 – 2014 poprzez Stowarzyszenie Grupa Teatralna Mimochodem, w którym pisała i reżyserowała sztuki z dorosłymi aktorami-amatorami. Okazjonalnie współpracowała także z Teatrem Kamienica jako animator teatralny. W roku 2010 napisała sztukę dla dzieci „Czar leśnego stwora” dla studenckiej grupy teatralnej „Teatr Literacki”, która została kilkakrotnie zagrana przed dziemi. W roku 2011 dla Tramwajów Warszawskich wyreżyserowała spektakl „Pies Ferdek o bezpieczeństwie na drodze”, który był grany przed dziecięcą publicznością na scenie Teatru Kamienica w ramach kilkumiesięcznego projektu, a następnie wznowiony w kolejnym roku. W r. 2013 wyreżyserowała spektakl dla dzieci „Krzywa bajka” na zlecenie Niepublicznej Poradni Pedagogicznej Dobry Start, którego premiera odbyła się w marcu 2013 na scenie Klubu Karuzela. Od r. 2013 pracuje metodą teatru z osobami z głębszą niepełnosprawnością intelektualną i autyzmem, a od r. 2015 prowadzi grupy teatralne w szkole na warszawskim Mokotowie.
Zajęcia teatralne odbywać się będą w Miejskim Domu Kultury w Sulejówku w poniedziałki w godzinach 16:00-17:00 (grupa młodsza) oraz 17.00- 18.00 (grupa starsza).
Zapisy prowadzi Miejski Dom Kultury. Każdy uczestnik zajęć zobowiązany jest do złożenia deklaracji uczestnictwa w zajęciach.