Od 1 października 2018 r. rozpoczynamy zajęcia indywidualne z nauki gry na gitarze. Zajęcia poprowadzi instruktor Jakub Paulski. Zajęcia odbywać się będą w każdy poniedziałek w budynku ZSP 1 przy ulicy Paderewskiego 29.

Jakub Paulski to gitarzysta, kompozytor i aranżer. W roku 2013 uzyskał stopień licencjata w zakresie gry n a gitarze jazzowej na Wydziale Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W 2015 ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Jakub Paulski uczestniczył w warsztatach ze znanymi muzykami jazzowymi, takimi jak: John Scofield, Jonathan Kreisberg, Gilad Hekselman, Barry Harris, Dave Kikoski, Victor Bailey, Mark Waggoner, Richie Barshay, Rory Stuart, Benjamin Drazen, Wojciech Niedziela-Meira, Marek Napiórkowski oraz Artur Lesicki.

Gitarzysta brał udział w konkursach, zdobywając nagrody i wyróżnienia: 1 miejsce w X Europejskich Integracjach Muzycznych w Żyrardowie z zespołem Sound of Affection; 2 miejsce w Blue Note Jazz Competition 2017 z zespołem Jakub Paulski Quartet; 3 miejsce w Azoty International Jazz Contest z zespołem Sound of Affection; Wyróżnienie w XVIII Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni z zespołem Sound of Affection; 2 miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie Improwizacji Jazzowej w Bydgoszczy jako solista;wyróżnienie na 8 festiwalu Gramy nad Prosną w Kaliszu z duetem Paulski/Poncyljusz.

Jakub Paulski jest liderem następujących zespołów: Jakub Paulski Quartet (dawniej Sound of Affection), Jakub Paulski Trio, Opowieści Improwizowane, Paulski/Białowolski Quartet, Violin&Guitar Duo. Gitarzysta współpracuje z różnorodnymi zespołami wykonującymi muzykę jazzową, klasyczną, rozrywkową oraz tworzy muzykę do spektakli teatralnych. Od kwietnia roku 2015 jest częścią zespołu Soup City – detektywistycznego spektaklu familijnego z udziałem utalentowanych młodych lalkarzy wraz z muzyką jazzową na żywo. Od 2016 roku dołączył do grupy teatralnej Afront specjalizującej się w spektaklach improwizowanych do którego tworzy muzykę na żywo. Ponadto współpracuje z zespołem muzyki rozrywkowej prowadzonego przez wokalistę Kubę Jurzyka. Jakub jest inicjatorem cyklu koncertów Opowieści Improwizowane, które odbywają się w praskiej Księgarni „Między Wierszami”. W swojej karierze wystąpił między innymi na Sopot Molo Jazz Festiwal , festiwalu Letni Ogród Teatralny w Katowicach, festiwalu Interpretacje w Katowicach, festiwalu Teatralna Maszyna w Pszczynie oraz III Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci we Wrocławiu.

Źródło: http://jazz.radionadzieja.pl/jakub-paulski-gitara/

Zapisy prowadzi Miejski Dom Kultury. Każdy uczestnik zajęć zobowiązany jest do złożenia deklaracji uczestnictwa w zajęciach.
Cena za zajęcia: 80 zł/h

Pierwsze zajęcia: 01.10.2018 r. (poniedziałek)

Miejsce: ZSP 1 przy ulicy Paderewskiego 29