„SERCE DLA CIEBIE POLSKO” to koncert słowno-muzyczny przedstawiający w pigułce historię Państwa Polskiego poprzez muzykę i słowo. Utwory muzyczne, charakterystyczne dla danego okresu dziejowego tworzącej się państwowości polskiej, przeplatają się z krótką opowieścią o ich powstaniu, a wiersze oraz efekty audiowizualne przedstawiające m. in. mundur żołnierza polskiego dopełniają obraz.


Wśród utworów wykonywanych przez artystów są np. „Bogurodzica”, „Rota”, „O mój rozmarynie”, „Marsz Pierwszej Brygady”, „Dziś do Ciebie przyjść nie mogę”, „Rozszumiały się wierzby płaczące”, a także utwory współczesnych kompozytorów: Włodzimierza Nahornego, Janusza Senta, Mikołaja Hertla, Edwarda Pałłasza. Współczesne wiersze o tej tematyce stworzyła poetka Ewa Sonnenschein.


Wykonawcami programu są: Danuta Stankiewicz (śpiew), Filip Borowski (recytacja), Tomasz Lesrski (tło historyczne).


Termin: 28.10.2018 r., godzina 16:00
Czas trwania: 1 godzina 15 minut
Bilety do nabycia w kasie MDK (od poniedziałku do piątku w godzinach od 08:00 do 18:00).
Cena: 30 zł w przedsprzedaży trwającej od 04.10.2018 r. do 14.10.2018 r., 40 zł po zakończeniu okresu przedsprzedaży. Szczegóły w regulaminie.

 


Fotografie wykonane podczas wydarzenia zostaną opublikowane na stronie www.mdksulejowek.pl oraz na portalach społecznościowych organizatora.

Załączniki:
Pobierz plik (Regulamin-koncert-Danuta-Stankiewicz.pdf)Regulamin sprzedaży biletów[.pdf]28 kB