Warsztaty te obejmują: omówienie zagadnień z teorii np.: wyposażenie i akcesoria, obsługa aparatu, jego budowa i funkcje, tryby fotografowania, ostrość, głębia ostrości, rodzaje aparatów, obiektywy, ISO, ekspozycja, format zdjęć, karty pamięci, przysłona, migawka, balans bieli, kompozycja obrazu, oświetlenie, światło i cienie, zastosowanie filtrów, fotografowanie architektury, krajobrazów, portretów, przyrody, akcji, czerpanie inspiracji, edycja zdjęć i publikacja, ćwiczenia fotografii Zstudyjnej oraz w plenerze.

W trakcie tych zajęć uczestnicy poznają zagadnienia z teorii, pracę studyjną oraz uczestniczą w zajęciach plenerowych, dzięki którym mogą stale rozwijać swoje umiejętności w praktyce. Zajęcia obejmują zagadnienia teoretyczne i ćwiczenia praktyczne, pracę studyjną i plenerową oraz wystawy. W trakcie zajęć uczestnicy poznają tajniki fotografii cyfrowej i filmowania. Portret, pejzaż, fotografia uliczna, reportaż, animacja poklatkowa oraz fotografia artystyczna to tylko wybrane tematy, nad którymi sekcja pracuje w trakcie zajęć. Ponad łączącą pasję i zainteresowania praca w grupie integruje ze sobą uczestników i buduje relacje koleżeńskie i przyjaźnie.

Zajęcia prowadzi instruktor: Krystian Herncisz – Montażysta i operator kamery z 20-letnim doświadczeniem pracy. Absolwent Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Dyplomowany grafik oraz plastyk o specjalizacji montaż filmowy i telewizyjny. Pracował dla TVP WOT oraz późniejszego TVP3 zyskując bogaty dorobek doświadczenia zawodowego. Od 2006 zarządza działalnością związaną z produkcją filmów dokumentalnych i reporterskich. Posiada uprawnienia do organizowania praktyk i nauczania w zawodzie fotograf. Od wielu lat prowadzi zajęcia warsztaty filmowe i fotograficzne.

Zapisy prowadzi Miejski Dom Kultury. Każdy uczestnik zajęć zobowiązany jest do złożenia deklaracji uczestnictwa w zajęciach.

<plan zajęć>

Zajęcia 2023-2024