Miejski Dom Kultury oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku mają przyjemność zaprosić na wykład pt.: "Pod polską flagą dookoła świata"

Wykład odbędzie się w dniu 27.02.2019 r. (środa) godz. 16.00 w Izbie Pamięci Rodziny Grabskich w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych im. I.J. Paderewskiego przy ul. I. J. Paderewskiego 29.

Prowadzący:

HANNA BĄBIK - filolożka, tłumaczka języka francuskiego. V-ce prezeska Fundacji Działań Lokalnych POBLIŻA. Laureatka Wyróżnienia Burmistrza Dzielnicy Wesoła w obszarze Kultura i Dziedzictwo Narodowe.

Streszczenie wykładu:

To będzie unikalna opowieść o jednej z największych przygód 20-lecia Międzywojennego, o wyprawie dookoła świata w latach 1926-1928 przedsięwziętej przez czterech młodych harcerzy, którzy w ten sposób chcieli głosić światu odzyskanie przez Polskę Niepodległości. O tej podróży mówiła cała Polska. Patronowali jej Prezydent I. Mościcki i Marszałek J. Piłsudski, który gościł podróżników w swoim dworku w Sulejówku. Tylko Jurek Jeliński zdołał „opasać” flagą polską całą kulę ziemską. Poznamy szczegóły jego pasjonującej podróży, z wykładu dowiemy się o przygodach i spotkaniach z ciekawymi ludźmi na całym świecie. Podczas wykładu będą prezentowane unikalne zdjęcia z rodzinnego archiwum głównego bohatera tej opowieści, Jurka Jelińskiego, który był mieszkańcem Starej Miłosny.