Ze Zbigniewem Zamachowskim rozmawiali: Wiktoria Jurkowska, Martyna Rybitwa, Julia Laskowska, Bartosz Sielecki i Klaudia Drabek. Wywiad został przeprowadzony w dniu 17.02.2019 r.

 

Chcielibyśmy się przenieść w Pana myśli, w Pana sercu do lat szkolnych. Do Pańskiego czasu licealnego i chcielibyśmy żeby pomógł nam Pan poczuć się jakbyśmy byli przyszłymi aktorami że tak powiem. Czy muzyka od razu była Pana pasją?

 

Tak, najkrócej rzecz ujmując o muzyce wiedziałem że to jest moja pasja. To na pewno wiedziałem od dzieciństwa i to wczesnego. Kiedy z siostrą wraz w takim starym domu w którym mieszkaliśmy, odkryliśmy na strychu stary fortepian, zdezelowany, a właściwie to co po nim zostało. A zostało po nim tyko pudło ze strunami i myśmy na tym pudle jak na harfie rozstrojonym oczywiście grali. To było niesamowite. Resztki klawiatury tam jakieś były. Wiedziałem od zawsze, że chcę się nauczyć grać na fortepianie. Rodzice namawiali mnie na akordeon, czy gitarę. Są to dość mobilne, ale uparłem się na to pianino. Zacząłem się uczyć potem szczęśliwie - właśnie kiedy byłem w liceum - otwarto w moim miasteczku - Brzezinach pod Łodzią - szkołę muzyczną. Zapisałem się do tej szkoły muzycznej i wiedziałem zawsze, że muzyka była i jest moją pasją. De facto stało się tak, że troszkę poszedłem w inną stronę. Dzięki muzyce właśnie zostałem aktorem, ale ciągle muzyką się zajmuję i ciągle śpiewam. Ciągle komponuję choćby - dzisiejszy ten recital w Sulejówku - to jest ciąg dalszy mojej pasji związanej z muzyką.

 

Czy dobrze zrozumiem, że pasja nie przerodziła się wyłącznie w pracę i nadal pozostaje pasją i taką wielką przyjemnością dla Pana?

 

Tak, to jest więcej, niż pasja, bo muzyka jest jakby - jakkolwiek to brzmi patetycznie - to jest jakby moim życiem. Bez muzyki w ogóle nie funkcjonuję. Nie tylko zajmuję się nią, nie tylko wykonuję piosenki. Jest to mój sposób zarabiania pieniędzy. To jest też moja praca, ale ja słucham bardzo dużo muzyki a właściwie słucham non stop. Czy jestem w samochodzie czy jestem w domu, to ta muzyka mi ciągle towarzyszy i gdzieś składam się z dźwięków.

 

Skąd Pan czerpie inspirację?

 

A zewsząd. Nie trudno to tak wytłumaczyć. Każdy ma jakiś tam talent, na pewno wierze w to głęboko. Komuś fajnie wychodzi budowanie domów, ktoś inny umie robić meble a ktoś inny nagle odkrywa w sobie talent związany z muzyką. Znam wielu wspaniałych muzyków, kompozytorów, którzy nie mają wykształcenia muzycznego, bo mieli inny pomysł na życie. Czy to Zbigniew Prajzner, czy Pan Jan Kanty Pawluśkiewicz czy Michał Lorenc. Wam pewnie to są mniej znane nazwiska, wielcy kompozytorzy piszący muzykę oratoryjną, muzykę filmową. Oni nie przewidzieli tak naprawdę tego że gdzieś ta muzyka w życiu ich zdominuje. Mnie się wydawało, że mnie zdominuje a tak naprawdę zdominowało mnie aktorstwo, które uprawiam i to jest mój zawód numer jeden. Natomiast ta muzyka gdzieś cały czas w tle się pojawia. Mało tego od 20 lat jestem wykładowcą w Akademii Muzycznej w Warszawie, gdzie uczę przedmiotu interpretacja piosenki.

 

Czyli nie tylko we dnie i wieczorami, czy na koncertach muzyka jest wśród Pana, nie tylko w pracy. A na ten moment wie Pan czy będzie Pan tworzył jakąś kolejną płytę?

 

Ciągle się zabieram do tego i namawiają mnie różni moi znajomi muzycy. Tylko nie mam szczerze powiedziawszy kiedy. Jestem zajętym człowiekiem. Nie lubię robić czegoś po łebkach. Mógłbym oczywiście znaleźć trochę czasu żeby wejść do studia i nagrać jakieś utwory, ale myślę, że coś takiego jak płyta jest czymś takim jak książka. To musi być przemyślane, musi być po coś. Ja ciągle nie odpowiedziałem sobie na pytanie „po co mam wydać taką płytę?”. Tylko po to żeby zarejestrować te utwory? Myślę, że w dobie internetu wszystko jest dostępne i można sobie znaleźć. Natomiast noszę się z takim zamiarem od wielu wielu lat i mam nadzieję, że zdążę go zrealizować. Aczkolwiek parę płyt na rynku z moim udziałem można znaleźć. Przed laty Polskie Radio wydało mnie w takiej serii „Złota Kolekcja”. Płyty z moim dorobkiem istnieją właściwie od lat aż 80'. Zaczynałem jako jeszcze licealista. Śpiewałem już dość dobrze, na scenie impresjonalnej i robiłem swoje pierwsze nagrania profesjonalne, które na tej płycie są. Druga płyta to jest płyta z grupą MoCarta. Nagrania zarejestrowane na DVD i CD spektakl muzyczny „Zamach na MoCarta”. To ciągle jest gdzieś dostępne. Gorąco polecam to, co jest póki co, a to co być może, będzie.

 

Zapoznaliśmy się już z tą płytą. Bardzo nam się podobało.

 

To fantastycznie.

 

W takim razie muzyka jako pasja, aktorstwo jako większa część, jako zawód. Może teraz coś o aktorstwie. Jest Pan uważany za jednego z najwybitniejszych polskich aktorów i ma Pan lata doświadczenia. Jak zmieniała się branża na przestrzeni lat?

 

Oj, to jest pytanie - temat rzeka. To trzeba by długo o tym mówić. Najkrócej rzecz ujmując ta branża zmieniła się tak jak zmienił się nasz kraj po tym jak nam się - że tak powiem - ustrój zmienił. Za komuny wszystko to wyglądało inaczej. Nie tęsknie bynajmniej za tamtym ustrojem. To wszystko potem się poodmieniało, mamy inny system rynkowy. Zupełnie inaczej to właśnie działa. Mówię - nie chcę się wdawać w szczegóły techniczne - ale krótko mówiąc, jeśli miałbym porównać to jak pracowało się, wtedy, ten system pracy i możliwość samorealizacji w tym zawodzie, wtedy a teraz, to oczywiście wole te dzisiejsze czasy. Jakkolwiek jest on dużo trudniejszy, trzeba dużo bardziej walczyć na nim i próbować znaleźć sobie - co nie jest łatwe - swoje miejsce.

 

Czy znalezienie pierwszych prac było trudne?

 

W moim wypadku nie było, aż tak trudne. Zanim zacząłem myśleć, kończąc szkołę filmową w Łodzi, co dalej chciałbym robić, do którego teatru chciałbym pójść. Wtedy tak się myślało. Przede wszystkim trzeba było znaleźć jakiś dobry teatr, zakotwiczyć się,a potem dopiero się realizować. Więc zanim wymyśliłem, teraz zobaczyłem gdzie chciałbym pójść, dokąd chciałbym pójść, do którego teatru, do którego miasta. Myślałem o Łodzi, o Warszawie, o Krakowie. Dostałem - jeszcze będąc na czwartym roku robiąc studia podyplomowe - propozycje pracy w teatrze Studio w Warszawie. W Pałacu Kultury od Pana Jerzego Grzegorzewskiego, który zupełnie przypadkiem zobaczył mnie na próbie i widocznie na tyle go ująłem tym co tam roiłem, że dał mi pracę i przez 12 lat pracowałem. Potem przeszedłem z nim do Teatru Narodowego, w którym byłem aż do ubiegłego roku. W tej chwili jestem wolnym strzelcem, nie mam żadnego etatu poza Akademią Teatralną.

 

My jako uczniowie liceum w Sulejówku mamy możliwość brania udziału w zajęciach teatralnych. Czy Pan przed szkołą teatralną również miał taką możliwość?

 

Nie tyle zajęcia teatralne co myśmy założyli kabaret szkolny. Jakoś tak bardziej było nam do kabaretu po drodze. Mieliśmy fajną Panią nauczycielkę od języka polskiego, która jakby nam pomagała, która nas inspirowała i w tym kabarecie właściwie po raz pierwszy odkryłem w sobie jakieś tam talenty. Nie tylko muzyczne, ale literackie. Zacząłem pisać teksty do kabaretów, teksty piosenek do kabaretu, wykonywać te piosenki i to były pierwsze moje takie większe występy publiczne aktorskie. Jeśli chodzi o śpiewanie, o muzykę to pamiętam, że dość szybko w podstawówce już zorientowałem się, że gdzieś tam śpiewam, jestem muzykalny. Na wszystkich akademiach szkolnych, różnych typu okazjach, a to w chórze, a to solo śpiewałem jakieś piosenki. Natomiast to były takie moje pierwsze próby parateatralne, aktorskie powiedzmy, które potem zaowocowały tym, że odważyłem się zdawać do szkoły teatralnej.

 

Czyli rozumiem, że była nauczycielka, która Pana inspirowała. A czy był jakiś nauczyciel, który odradzał wybranie tej ścieżki?

 

Taki zły wujek? Nie nie, złego wujka nie było. Ja chodziłem do liceum ekonomicznego i wszędzie powtarzam, że to nie jest jakaś tajemnica, ale z perspektywy czasu to był jakiś tam błąd decyzyjny. Pewnie powinienem iść do liceum ogólnokształcącego. Tak wylądowałem w branży, która bardziej ma z literaturą, sztuką do czynienia niż z ekonomią i ekonomiką. W związku z tym ta cała moja działalność kabaretowa, to był rodzaj substytutu. Takiego, dzięki któremu prawdopodobnie tę szkołę zdałem. Przypuszczam, że nie byłoby tak słodko, a szkoła wiedziała, że ma jakiegoś takiego dziwnego ucznia, który pomaga w różnego rodzaju okolicznościach typu akademie, dzień nauczyciela czy jakieś tego typu historie. Wtedy już jeździłem na różne, nie tylko lokalne, ale ogólnopolskie, konkursy piosenkarskie, gdzie śpiewałem swoje piosenki. Nie powiem, że bez sukcesu, więc oni to doceniali i tak przesuwali mnie z klasy do klasy, aż w końcu skończyłem tę szkołę zdawszy maturę. Całkiem nie najgorzej. Raczej mnie wspierano, niż odradzano mi te moje decyzje życiowe.

 

Czy żeby zostać aktorem albo muzykiem trzeba być humanistą? Czy umysł ścisły również może się odnaleźć w takich zawodach?

 

Myślę, że każdy umysł się może odnaleźć, to jest kwestia wrażliwości, która jest poza tym co nam w życiu lepiej lub gorzej wychodzi. Wśród moich koleżanek i kolegów aktorów są ludzie z tak dziwnymi profesjami. Mam kolegę aktora, który jak zdawał ze mną do szkoły był bosmanem żeglugi śródlądowej a kolega technik elektryk, koleżanka po szkole baletowej itd. itp.. To jest tak że ten zawód przyjmuje każdego, jeśli tylko posiada jakiekolwiek do tego predyspozycje, jakikolwiek talent.

 

Czy są jakieś przedmioty, z których aktor powinien być dobry?

 

Nie wiem czy przedmioty, nie w kategoriach szkoły bym to rozpatrywał. Raczej myślę, że powinien mieć pojęcie o literaturze, o sztuce również. Aktorstwo jest sztuką - niewątpliwie - rzemieślniczą, ale jednak powinien być człowiekiem wrażliwym na te wszystkie aspekty pozamaterialne, na muzykę na ruch, taniec itd..

 

Skoro powiedział Pan, że zdecydowanie ciężej jest się teraz odnaleźć, niż wcześniej, to czy są może jakieś szkoły aktorskie, które Pan by polecił?

 

Przede wszystkim polecam Akademię Teatralną, która kształci na naprawdę bardzo wysokim poziomie. Poza tym na poziomie szkolnictwa wyższego uczy się tam nie tylko aktorstwa, ale wielu różnych innych rzeczy. Jest też mnóstwo innych szkół. Szkół prywatnych, które przygotowują w lepszy lub groszy sposób do tej profesji. Bardzo często zdarza się, że młodzi ludzie po ukończeniu jednej z tych szkół prywatnych i tak decydują się potem zdawać np. do Akademii, bo jednak ona ma największe zaplecze profesorów. Wspaniałych - nie tylko aktorów - ale ludzi zajmujących się tym wszystkim, na co składa się aktorstwo, czyli emisją głosu, dykcją, ruchem. To wszystko jest przecież sprzężone z muzyką i śpiewem. Nie mówię o tym, że warszawska szkoła jest najlepsza, ale na tym poziomie uniwersyteckim, czyli szkolnictwa wyższego te cztery szkoły w Warszawie, bądź we Wrocławiu i w Krakowie, zapewniają naprawę najwyższy poziom.

 

Teraz nawiązując do aktorstwa. Jakie są największe pozytywy w tej pracy?

 

Pozytywy? Jest ich strasznie dużo. To jest przede wszystkim szalenie nie nudny zawód, jeśli się go wykonuje rzetelnie, jeśli jest łaskaw dla człowieka. To znaczy jest mnóstwo aktorów, dużo więcej ich niż tych, którzy w tym zawodzie odnieśli sukces i pracują, którzy nie mają roboty. Niestety tak to jest w tym zawodzie i wtedy jest to bardzo niewdzięczny zawód. Ale jeśli już udziałem naszym jest tak zwany sukces, jakkolwiek się to ujmuje, to to jest fantastyczny zawód. Co chwilę spotyka się ludzi. Naprawdę ciągle jakiś ciekawych, fajnych. Przemieszcza się, poznaje się literaturę, chociaż pewnie w życiu bym nie przeczytałbym tylu książek, gdyby nie to, że zdecydowałem się robić to co robię, czy nie obejrzałbym tylu filmów. Nie chodziłbym na wystawy plastyczne, bo to mnie tak jakby wkręciło. Poza tym mnie cały czas utrzymuje w pewnej formie nie tylko duchowej ale i fizycznej. Ja muszę być człowiekiem sprawnym żeby ten zawód wykonywać, bo wbrew pozorom nie polega to na robieniu min i uczeniu się tekstu na pamięć. Trzeba naprawdę ciężko fizycznie pracować, jeśli się gra np. główną rolę w spektaklu takim jak właśnie gram w tej chwili w Teatrze Polskim. Nazywa się „Żołnierz Królowej Madagaskaru” wychodzę stamtąd kilo, półtora lżejszy.

 

Planujemy się na spektakl wybrać.

 

Zapraszam! Myślę, że to bardzo dobry pomysł.

 

Miejmy nadzieję że się uda. Na zakończenie chcemy zapytać jakie są negatywy tej pracy?

 

A po co to mówić o negatywach? Ja nie wiem czy są negatywy. To, że mam dla was 15 minut - może i krócej - to poniekąd negatyw. Wolałbym sobie z wami posiedzieć i pogadać dłużej, ale po prostu nie mam czasu.

 

Doceniamy te 15 minut.

 

Dziękuje bardzo. Chodzi mi oto, że jest to pozytywny negatyw. Dwa w jednym. Ja w tej chwili np. mam taki okres, że robię film. Teraz mam recital, wczoraj śpiewałem w Lublinie i nie mogłem z wami na przykład wieczorem porozmawiać. Potem muszę wrócić nauczyć się tekstu, o 7:00 rano mam samochód na plan, wrócę, 4 dni będę w takim rytmie pracował. Pojadę do Wrocławia, gram „Zamach na MoCarta”. Czyli to jest fajne, bo jest robota, natomiast z drugiej strony tak usiadłbym sobie na kanapie i bym sobie posłuchał muzyki. Czyli mówię, to jest pewny... taki dualizm tej roboty. Bardzo wam dziękuję.

 

My również dziękujemy.

------
Korektę zrobił Pan Tomasz Jackiewicz.

Zdjęcie: zespół redakcyjny

------

Miejski Dom Kultury składa serdeczne podziękowania Wiktorii Jurkowskiej, Martynie Rybitwie, Julii Laskowskiej, Bartoszowi Sieleckiemu, Klaudii Drabek oraz Dyrektor ZSP w Sulejówku Pani Ilonie Cichoń oraz Panu Tomaszowi Jackiewiczowi za podjętą współpracę, której efekty są widoczne w powyższym wywiadzie. Jednocześnie zachęcamy do śledzenia naszej strony, gdyż już niebawem ukaże się wywiad z aktorami Kabaretu Jurki.

 

 

Reportaż z wernisażu wystawy "…

Reportaż z wernisażu wystawy prac przedstawiających plany fortyfikacji stworzone przez Teodora Tuszk...

Klub brydżowy w MDK!

Niezależnie od tego czy grałeś już w brydża czy też chciałbyś się nauczyć tej pięknej gry „przy pomo...

Nie bój się spisu!

Spis powszechny to szansa, a nie inwigilacja Pierwszy spis powszechny odbył się w Polsce równo 100 ...

Pracuj w MDK!

✅Lubisz ludzi, kontakt z klientem, społeczności lokalne i domy kultury? ✅Sprawnie posługujesz się...

Odwiedź gminne punkty spisowe

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021   Gminne punkty spisowe znajdują się w Urzędzie ...

Ambasador NSP 2021

Narodowy Spis Powszechny Ludności  i Mieszkań 2021   Osoby, do których rachmistrz jeszcze nie do...

Mieszkają z Tobą cudzoziemcy lub ic…

Mieszkają z Tobą cudzoziemcy lub ich zatrudniasz? Pomóż im! Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mie...

Dlaczego w spisie powszechnym są py…

Dlaczego w spisie powszechnym są pytania o mieszkanie?   Każdy zdaje sobie sprawę, że mieszkania...

Obchody 77. rocznicy Powstania Wars…

Z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Sulejówku na Skwerze Powstańców Warszawy odbył...

Eksperymentalna Pracownia Drobnych …

We wrześniu rusza w MDK Eksperymentalna Pracownia Drobnych Form Teatralnychczyliinna niż dotychczas...

Studio piosenki

Szanowni Państwo, miło jest nam poinformować, że po przerwie wraca do nas instruktorka studia piosen...

Kuferek rozmaitości

W zbliżającym się sezonie „Kuferek Rozmaitości” zaprasza chętnych do wzajemnej współpracy, wymiany d...

Lato w pełni - oferta dla seniorów

Drodzy Seniorzy! Dla Was również przygotowaliśmy nowości w ofercie kulturalnej MDK.   Zajęcia jak...

Lato w pełni - oferta dla dzieci

Dziś zdradzamy Wam jakie zajęcia czekają na dzieci od września w MDK!   - Eksperymentalna pracowni...

Lato w pełni - oferta dla dorosłych

Witajcie! Mimo, że lato w pełni i mamy środek wakacji to my nie odpoczywamy i prężnie pracujemy nad...

Potańcówka pod MDK!

Ciepły wieczór, muzyka na żywo, parkiet i dobra zabawa !   W tych kilku słowach można opisać to co...

Wystawa outdoorowa w MDK!

Od 12 lipca w Miejskim Domu Kultury w Sulejówku można obejrzeć wystawę outdoorową prac uczestników...

Bezpłatne zajęcia dla seniorów z ob…

Centralny Dom Technologii wraz z Miejskim Domem Kultury w Sulejówku zaprasza na bezpłatne zajęcia z ...

Nie czekaj do września

Nie czekaj do września, spisz się już teraz! Lubisz załatwiać sprawy przez Internet? Czy wolisz dzw...

Chcesz prowadzić zajęcia w MDK? Cze…

Chcesz prowadzić zajęcia w MDK? Czekamy na Twoją ofertę!   Masz pomysł na poszerzenie oferty zajęć...

Półmetek spisu - zaczyna się wyścig…

Półmetek spisu - zaczyna się wyścig z czasem Miłośnicy piłki nożnej wiedzą, że druga połowa meczu j...

Konkurs filmowy

Nakręć film o spisie i wygrywaj! Taka historia zdarza się raz na 10 lat! Przygotuj krótki maksymaln...

Świętujemy 5-lecie "Sceny Seni…

W listopadzie 2016 roku zadebiutowała na scenie nasza MDK-owska grupa teatralna. Scena seniora, któr...

Festiwal Zofiówka 2021 - na zakończ…

Szanowni Państwo,   Kilka dni temu zakończyliśmy większość działań związanych z realizacją Festiwa...

Nabór uzupełniający na rachmistrzów…

Nabór uzupełniający na rachmistrzów spisowych w Mieście Sulejówek. Na podstawie art. 24 ust. 1 pkt. ...

Robimy porządek w Sulejówku!

Stowarzyszenie Lepszy Sulejówek serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Miasta do wspólnej akcji...

Muzyka – Radek Łukasiewicz

Z Radkiem Łukasiewiczem porozmawiamy o roli muzyki w jego życiu i o tym jak to jest być muzykiem w...

Kino animowane – Ewelina Leszczyńs…

W zeszłym roku najważniejszy festiwal rodzimego kina w Polsce - Festiwal Filmowy w Gdyni - wygrał fi...

Dzwoni numer 22 828 88 88? Odbierz…

Dzwoni numer 22 828 88 88? Odbierz, to rachmistrz spisowy! Rachmistrzowie spisowi kontaktują się na...

Myśl samodzielnie i nie bój się spi…

Myśl samodzielnie i nie bój się spisu! To nie boli Nie chcesz się spisać? Uważasz, że spis jest nie...

Reportaż z wernisażu wystawy Kingi …

W siedzibie Miejskiego Domu Kultury w Sulejówku, w dniu 29 maja 2021 roku odbył się wernisaż Kingi M...

Kino – Dorota Kędzierzawska | TRANS…

Urodzona w Łodzi reżyserka filmowa i scenarzystka opowie o swoim autorskim kinie, filmowych przyja...

Edukacja filmowa – Marek Łużyński |…

Z Markiem Łużyńskim porozmawiamy o tym jak wygląda współczesna edukacja filmowa, do kogo jest sk...

Działalność instytucji kultury – Ig…

Z Igą Harasimowicz porozmawiamy o tajnikach jej pracy dla Instytutu Audiowizualnego w Filmotece Na...

Reżyseria obsady – Piotr Bartuszek…

Jakie jest znaczenie castingu w przebiegu całej produkcji filmowej? Czym jest casting? Czy casting...

Fotografia – Sylwia Olszewska | TRA…

Z Sylwią Olszewską, fotosistką, porozmawiamy o jej zawodzie – o tajnikach pracy fotosistki na plan...

Aktorstwo – Gabriela Muskała | TRAN…

Z niezwykłą aktorką filmową i teatralną, Gabrielą Muskałą, porozmawiamy o tajnikach zawodu i o jej...

Teatr – Marcin Bortkiewicz | TRANS…

Z reżyserem filmowym i teatralnym, autorem docenianych i nagradzanych kinowych produkcji, m.in. „Noc...

Już 2 czerwca rusza Festiwal Zofiów…

Już 2 czerwca rusza Festiwal Zofiówka!   W środę, 2 czerwca, rusza I edycja Festiwalu Zofiówka. Fe...

Drzewa w mieście i ogrodzie

W imieniu organizatora zapraszamy na kolejny webinar, który poprowadzi dr hab. inż. architektury kra...

Dzwoni rachmistrz? Skorzystaj z jeg…

Dzwoni rachmistrz? Skorzystaj z jego pomocy!   Rachmistrz spisowy to nie akwizytor, natrętny sprze...

Wizyta Studyjna II

Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Mińskiej w ramach zadania pt. „Wizyta Studyjna II” w dniu 8 cz...

"Chodź na scenę - przegląd te…

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie "Chodź na scenę - przegląd teatrów amatorskich" organiz...

Kulturalne lato z MDK

Już od 14 czerwca ruszają zapisy na letnie zajęcia w MDK. Zajęcia rozpoczną się od 28 czerwca, każde...

Relacja z koncertu "Zofie - Zo…

Relacja z koncertu "Zofie - Zofii  - muzyczny podarunek" , którego transmisja on-line odbyła się 15 ...

Wystawa fotograficzna i artystyczna

Zapraszamy na wystawę fotograficzną i artystyczną stanowiącą podsumowanie warsztatów i pleneru zor...

Ruszyły zapisy na warsztaty!

Już 2 czerwca rusza Festiwal Zofiówka w ramach którego odbędą się bezpłatne warsztaty!   Uczestnik...

03.06.2021 | Kulisy Kultury – sezon…

Kulisy kultury to program publicystyczno-informacyjny poświęcony wydarzeniom kulturalnym w Sulejów...

Zaproszenie na koncert "Zofie …

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z artystkami spektaklu literacko - muzycznego "Zofie - Zofii  - muz...

Festiwal Zofiówka - program

Program Festiwalu został zbudowanych z różnych warsztatów, spotkań czy wydarzeń i będzie składał się...

Festiwal Zofiówka startuje już 2 cz…

Festiwal Zofiówka 2 – 11 czerwca 2021 Festiwal Zofiówka rusza 2 czerwca i ma stanowić atrakcyjne za...

Różnorodność biologiczna w ogrodzie…

W imieniu organizatora zapraszamy na kolejny webinar, który poprowadzi Agata Jarska. Projekt realizo...

Już w sobotę kreatywne warsztaty Bu…

Kreatywna sobota - transmisja online Już 15.05.2021 r. o godzinie 14:00! Już w najbliższą sobotę b...

Kulisy Kultury – sezon 2 odcinek 3

Kulisy kultury to program publicystyczno-informacyjny poświęcony wydarzeniom kulturalnym w Sulejówku...

Rachmistrz telefoniczny – o co zapy…

Rachmistrz telefoniczny – o co zapyta i czy można odmówić rozmowy?   Osobom, które nie spisały się...

Dzwoni rachmistrz? Sprawdź jego toż…

Dzwoni rachmistrz? Sprawdź jego tożsamość i się spisz!   Osoby, które nie wypełniły jeszcze obowią...

30. Festiwal Mozartowski w Warszawi…

Warszawska Opera Kameralna pragnie zaprosić na specjalną Galę Mozart Night, która zainauguruje 30. F...

10 porad spisowych dla seniorów

                      ...

Maturzyści!

Matura jest egzaminem dojrzałości, po zdaniu którego można wejść w dorosłe życie. Jej wyniki będą de...

Rachmistrzowie spisowi rozpoczną pr…

Rachmistrzowie spisowi rozpoczną pracę w maju Najważniejsze metody Narodowego Spisu Powszechnego Lu...

Spisz się przez Internet i wygraj s…

Spisz się przez Internet i wygraj samochód!   Biorąc udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludnośc...

Koncert “ De profundis ad gloriam” …

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z koncertu “De profundis ad gloriam” w wykonaniu Chóru Kameraln...

Kulisy Kultury sezon 2 – odcinek 2

Kulisy kultury to program publicystyczno-informacyjny poświęcony wydarzeniom kulturalnym w Sulejówku...

Zaproszenie na koncert “De profundi…

Już w najbliższą niedzielę o godzinie 17.00 zapraszamy na Koncert “De profundis ad gloriam” w wykona...

Najeźdźcy kontra tubylcy - jak ozdo…

W imieniu organizatora zapraszamy do udziału w pierwszym z siedmiu webinarów, realizowanych przez Fu...

Narodowy Spis Powszechny 2021 – spi…

Narodowy Spis Powszechny 2021 – spisz się przez telefon!   Podczas Narodowego Spisu Powszechnego 2...

Narodowy Spis Powszechny 2021 – spi…

Narodowy Spis Powszechny 2021 – spis bezpieczny dla seniorów   Osoby starsze są szczególnie narażo...

Już w sobotę kreatywne warsztaty ma…

Kreatywna sobota - transmisja online Już 17.04.2021 r. o godzinie 14:00!   Już w najbliższą sob...

Plebiscyt „Wydarzenie Historyczne R…

Zgłoś projekt!Ruszyła 14. edycja Plebiscytu „Wydarzenie Historyczne Roku 2020”   Muzeum Historii P...

Dotacja dla MDK od Ministerstwa Kul…

Szanowni Państwo, z radością informujemy, że Miejski Dom Kultury decyzją Ministra Kultury, Dziedz...

Życzenia na nadchodzące Święta Wiel…

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych pragniemy złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia ...

Jak wziąć udział w Narodowym Spisie…

Jak wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym 2021?   Spis jest naprawdę łatwy! Wystarczy wejś...

Reportaż z wernisażu wystawy Renaty…

W siedzibie Miejskiego Domu Kultury w Sulejówku, w dniu 6 marca 2021 odbył się od dawna wyczekiwany ...

Konkurs literacko - plastyczny …

Samorząd województwa Mazowieckiego zaprasza do udziału w konkursie "Jestem z Mazowsza - to powód do ...

Zwałkowe dopływy Wisły cz.2.

W imieniu organizatora wydarzenia Fundacji "KIM" serdecznie zapraszamy na dziewiąte otwarte spotka...

KOMUNIKAT

Szanowni Państwo, w związku z sytuacją, która zaistniała w naszym zespole realizatorów i artystów...

Narodowy Spis Powszechny 2021 – Two…

Narodowy Spis Powszechny 2021 – Twoje dane będą bezpieczne! Informacje zbierane podczas Narodowego ...

Narodowy Spis Powszechny 2021 – jak…

Narodowy Spis Powszechny 2021 – jakie będą pytania? Wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności...

Kulisy Kultury sezon 2 – odcinek 1

Kulisy kultury to program publicystyczno-informacyjny poświęcony wydarzeniom kulturalnym w Sulejówku...

"Spotkania z kulturą" z A…

Zapraszamy na najbliższe "Spotkania z kulturą" z niezwykłą parą. Ona jest wokalistką, on gitarzystą...

Darz przybrzeżny grzyb

W imieniu organizatora wydarzenia Fundacji KIM zapraszamy na dziewiąte otwarte spotkanie Uniwers...

ORKNEY - wyspy niezwykłe

W imieniu organizatora wydarzenia Fundacji "KIM" serdecznie zapraszamy na ósme otwarte spotkanie Uni...

Wielkanocne inspiracje. Kreatywna …

Kreatywna sobota - transmisja online. Już 13.03.2021 r. o godzinie 14:00!   Co będziemy robić pod...

Najbliższe "Spotkanie z kultu…

Zapraszamy na najbliższe "Spotkania z kulturą" z Piotrem Brymasem i Danielem Gałązką. Transmisja spo...

Młodzieżowy kurs dziennikarstwa w M…

  Młodzieżowy kurs dziennikarstwa w MDK Chcesz poznać zasady i tajniki dziennikarstwa? Zapraszam...

Życzenia z okazji Dnia Babci i Dzia…

Kochane Babcie, Drodzy Dziadkowie,   Z okazji Dnia Babci i Dziadka pragniemy złożyć najserdeczniej...

Koncert Kolęd ChKMS

Zapraszamy do obejrzenia fragmentów Koncertu Kolęd w wykonaniu Chóru Kameralnego Miasta Sulejówek, k...

Kreatywna sobota - lepimy z masy so…

Kreatywna sobota - transmisja online. Już 13.02.2021 r. o godzinie 14:00!   Co będziemy robić ...

Zaproszenie na Koncert Kolęd ChKMS

Już w najbliższą niedzielę o godzinie 17.00 zapraszamy na Koncert Kolęd Chóru Kameralnego Miasta Sul...

Miejski Dom Kultury zimą!

W tym tygodniu zawitała do Sulejówka prawdziwa, biała zima. Pamiętajcie, że jest to świetna okazja, ...

Kalendarz wydarzeń na styczeń i lut…

  W nowym roku kalendarzowym zaplanowaliśmy szereg bardzo atrakcyjnych wydarzeń dostępnych na żywo ...

Kreatywna sobota już w najbliższą s…

Kreatywna sobota - transmisja online. Już w najbliższą sobotę o godzinie 17:00!   Co będziemy r...

Życzenia na nadchodzące Święta Boże…

Życzenia na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia    Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narod...

Zmiana organizacji pracy MDKu

Uprzejmie informujemy, że 24 grudnia 2020 r. (Wigilia Świąt Bożego Narodzenia) Miejski D...

Konkurs "Choinkowe ozdoby…

KONKURS "CHOINKOWE OZDOBY"  Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zapraszamy wszystkic...

Magia Świąt Bożego Narodzenia. Krea…

Kreatywna sobota - transmisja online. Już w najbliższą sobotę o godzinie 15:00!   Co będziemy ...

Wyniki V Ogólnopolskiego Konkursu P…

Dnia 05 grudnia 2020 roku w Miejskim Domu Kultury w Sulejówku odbyła się uroczystość ogłoszenia wy...

Nowy kalendarz wydarzeń

W najbliższą niedzielę na tablicach informacyjnych w Sulejówku pojawi się nowy kalendarz wydarzeń. P...

Ogród kultury

„Ogród kultury”   Każde miejsce kształtowane jest poprzez niezliczoną ilość różnych elementów, z...

Staż dla seniora

Staż dla seniora Miejski Dom Kultury w Sulejówku zaprasza do udziału w Projekcie pt. „Staż dla se...

Grudzień z kulturą!

Kultura żyje!   Kochani, jako zespół Miejskiego Domu Kultury tęsknimy za spotkaniami, zajęciami...

Zapowiedź premierowego odcinka …

W najbliższy czwartek o godzinie 19.00 wyemitujemy premierowy odcinek z cyklu Kulisy Kultury. Gośćmi...

Zajęcia środowe w październiku - re…

Popatrzcie, co młodzi, kreatywni i zdolni uczestnicy robili podczas środowych zajęć. Pod czujnym o...

Kreatywna sobota już w najbliższą s…

Kreatywna sobota - transmisja online. Już w najbliższą sobotę o godzinie 17:00!   Co będziemy ...

Kalendarz wydarzeń na listopad i gr…

W tym trudnym czasie, specjalnie dla Was, zaplanowaliśmy szereg bardzo atrakcyjnych wydarzeń dostępn...

28.11.2020 | Dyskusyjny Klub Filmow…

Tym razem spotkanie i dyskusja toczyć się będzie wokół filmu powstałego w roku 1978 na podstawie pro...

MDK działa on-line!

Działamy i będziemy z Wami cały czas!!! Aktualnie zmuszeni jesteśmy do zwieszenia naszej działalnoś...

Dyskusyjny Klub Filmowy - Janusz Ma…

Dyskusyjny Klub Filmowy - Janusz Majewski    Szanowni Państwo, październikowe wydarzenie Dys...

Spotkania z Kulturą 4 – Edward Myśl…

Mjr Edward Myślliwczyk gościem "Spotkania z kulturą"    Szanowni Państwo, październikowe wyd...

Transmisja "Spotkania z kultu…

Mjr Edward Myślliwczyk dzisiejszym gościem "Spotkania z kulturą" - transmisja online   Szan...

Wystawa fotograficzna "Impresj…

W dniach 17 i 18 października w Miejskim Domu Kultury odbyła się wystawa prac fotograficznych pt. ...

Trailer spektaklu „Od 1-go września…

Zapraszamy do obejrzenia trailera spektaklu „Od 1-go września, czyli okupacja od kuchni. Cytaty.” ...

Najbliższe "Spotkanie z kultur…

Zapraszamy na najbliższe "Spotkanie z kulturą" z mjr Edwardem Myśliwczykiem, kapelmistrzem Młodzieżo...

Uwaga! Próby odwołane!

UWAGA! Z przyczyn niezależnych od Miejskiego Domu Kultury w Sulejówku próby Młodzieżówki z Sulejó...

Fotorelacja - obchody Światowego Dn…

W dniu 17 września 2020 roku odbyły się uroczyste obchody Światowego Dnia Sybiraka. Wydarzenie upami...

Fotorelacja z 81. Rocznicy Pacyfika…

W dniu 15 września 2020 r. odbyła się uroczystość upamiętniająca 81. Rocznicy Pacyfikacji Mieszkań...

Wrześniowe zajęcia fotograficzne

Podczas pierwszego spotkania omówione zostały sprawy organizacyjne oraz rozpoczęliśmy przygodę z fot...

Spotkanie z kulturą - Ajka Tarasow

Zapraszamy do obejrzenia Spotkań z kulturą - O jazzie, o filmie, o wszystkim z kulturą. Wydarzenie o...

Sukcesy podopiecznych MOD "Ako…

Z ogromną dumą i radością informujemy, że podopieczni Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Akord" Sulejówek...

Warsztaty w Cekcynie

Warsztaty teatralne w Cekcynie W dniach 23-28 sierpnia 2020 r. zespół aktorski Sceny Seniora przeby...

Warsztaty w Cekcynie

Warsztaty teatralne w Cekcynie W dniach 23-28 sierpnia 2020 r. zespół aktorski Sceny Seniora przeby...

Zapisy na Tydzień Otwarty

Szanowni Państwo,Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w tygodniu otwartym, podczas którego...

„Sąsiedztwo. Spotkanie. Świętowanie…

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku zaprasza na wernisaż wystawy zdjęć „Sąsiedztwo. Spotkanie. ...

Nowa siedziba MDK

Szanowni Państwo,  Spieszymy poinformować, że nasza nowa siedziba przy ulicy Bogusławskiego 14A jes...

Festiwal Zofiówka

Festiwal Zofiówka   Serdecznie zapraszamy na rozpoczynający się 27.06.2020 r. Festiwal Zofiówka, k...

Informacja o zmianie godzin pracy M…

Szanowni Państwo, informujemy, że od dnia 15 czerwca br. Miejski Dom Kultury będzie czynny w go...

MDK beneficjentem "Kultury w s…

Z ogromną radością informujemy, że wniosek, który Miejski Dom Kultury złożył przy ogromnym wsparci...

Młodzieżowa Orkiestra Dęta "Ak…

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania utworów wykonanych podczas ostatniego koncertu przez Młodzieżow...

Życzenia wielkanocne

Wielkanoc to czas otuchy i nadziei.Czas odradzania się wiary w moc Zmartwychwstałego Chrystusa, nadz...

Konkurs "Wielkanocna pisanka…

KONKURS "WIELKANOCNA PISANKA"   W ramach akcji #zostańwdomu zapraszamy wszystkich chętnych do udzi...

Zostań w domu z MDK-iem! AKTUALIZAC…

Szanowni Państwo,  Miejski Dom Kultury w Sulejówku przyłączył się do akcji #zostańwdomu. Cieszy nas...

Konkurs dla szachistów!

Uwaga konkurs!   Już w najbliższą sobotę 4 kwietnia o godzinie 13:00 opublikujemy na naszej stroni...

Zostań w domu z MDK-iem!

Zostań w domu z MDK-iem!   W związku z obecnie sytuacją i nakazem pozostawania w domach rozpoczy...

Uwaga! Spektakl "Gulwier w kra…

W związku z wprowadzeniem stanu epdiemii przedstawienie teatralne dla dzieci "Guliwer w krainie Lili...

Spotkania z kulturą. Prof. Jan Tomk…

Dnia 2 lutego 2020 r. w Miejskim Domu Kultury w Sulejówku w ramach "Spotkań z kulturą"  gościliśmy p...

Premiera spektaklu "Czekoladki…

W styczniu 2020 roku w Miejskim Domu Kultury w Sulejówku odbyły się przygotowane przez Scenę Doros...

Lutowe zajęcia Tańca towarzyskiego

W lutym na zajęciach Tańca towarzyskiego pod kierunkiem instruktor Hanny Mikulskiej uczestnicy zaczę...

VIII Edycja Biegu Wilczym Tropem

VIII Edycja Biegu Wilczym Tropem   Dnia 1 marca br. o godz. 12:00 w Sulejówku około 200 biegaczy j...

Dzień Kobiet w Sulejówku!

Z okazji Dnia Kobiet w dniu 8 marca 2020 roku w sali widowiskowej OSP gościliśmy znakomitą Katarzynę...

Zajęcia ruchowe przy muzyce

Podczas zajęć ruchowych przy muzyce  zakończyłyśmy prace nad układem do piosenki Sistars "Na dwa". U...

Czarny piątek w kulturze!!!

W najbliższy piątek wielka kumulacja w MDK, ruszamy z dystrybucją bezpłatnych wejściówek na trzy wyd...

Spotkanie z kulturą. Prof. Jan Tomk…

Dnia 2 lutego 2020 r. o godzinie 17:00 Miejski Dom Kultury odwiedził gość niezwykły – eseista i proz...

Turniej Gier planszowych "Mist…

W dniu 13.02.2020 r. w naszym Miejskim Domu Kultury w Sulejówku odbył się Turniej Gier planszowych...

Marek Piekarczyk- Legenda polskiego…

W dniu 07.02.2020 r. w wypełnionej po brzegi sali widowiskowej OSP w Sulejówku  wystąpiła legenda po...

Zapowiedż spektaklu "Co modna …

Zapowiedź monodramu "Co modna pani wiedzieć powinna" w wykonaniu Katarzyny Kołeczek. Spektakl odbę...

Dzień Babci i Dziadka w MDK-u!

W dniu 24.01.2020 świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji zaprosiliśmy Kabaret Czy Jakoś T...

Zajęcia ceramiczne w MDK-u

Koty, kocury, kotki, kociaki, kociątka. Właśnie ten temat zagościł na ostatnich zajęciach z cerami...

Mazur z opery "Halka" - S…

Utwór wykonany 11.01.2020 r. podczas Koncertu Noworocznego.  dyrygent/conductor- Edward Myśliwczyk ...

Kreatywna sobota- maski karnawałowe

Karnawał to czas balów i przyjęć, na których nie może zabraknąć bajkowych postaci i kolorowych mas...

Zapowiedź koncertu Marek Piekarczyk…

Zapowiedź znakomitego artysty Marka Piekarczyka, który już 07.02.2020 wraz z Tadeuszem Apryjas i J...

Koncert Kolędowy

W dniu 4 stycznia w sali widowiskowej OSP odbył się Koncert Kolęd prowadzony przez aktora Filipa B...

Fotorelacja z Koncertu Noworocznego…

W dniu 11.01.2020 roku w sali widowiskowej OSP w Sulejówku odbył się wyjątkowy Koncert Noworoczny ...

Fotorelacja z Koncertu Noworocznego…

W dniu 11.01.2020 roku w sali widowiskowej OSP w Sulejówku odbył się wyjątkowy Koncert Noworoczny ...

Taniec towarzyski w MDKu

Zajęcia z tańca towarzyskiego w pierwszym semestrze upłynęły dla naszych uczestników bardzo pracow...

Zapowiedź Kabaretu "Czy Jakoś …

Zapowiedź Kabaretu "Czy Jakoś Tak" na wydarzenie "Codziennik damsko-męski", które odbędzie się 24.01...

Filip Borowski jako prowadzący najb…

Mamy przyjemność przedstawić Państwu prowadzącego nasze najbliższe koncerty Koncert Kolędowy oraz Ko...

Z kulturą za pan brat

W listopadzie zapoczątkowaliśmy nowy cykl pod tytułem „Spotkania z Kulturą” w Miejskim Domu Kultury ...

Fotorelacja ze spektaklu "12 g…

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z ostatniego w tym roku spektaklu pt. "12 godzin z życia kobi...

Mamy nowe instrumenty!

Szanowni Państwo,   z nieskrywaną radością informujemy, że wszystkie instrumenty zakupione w ram...

Pracujemy nad spektaklem "Krzy…

Na ostatnich zajęciach teatralnych k r z y w i z n a porządnie dała się we znaki! W lewo, w prawo, b...

Życzenia świąteczne

Z okazji Bożego Narodzenia wszystkim naszym przyjaciołom życzymy zdrowych i spokojnych Świąt oraz ...

Wydłużamy promocję na bilety!!!

Szanowni Państwo, z uwagi na liczne prośby z Państwa strony postanowiliśmy przedłużyć promocję na sp...

Fotorelacja z Otwartego Turnieju Sz…

Dnia 30 listopada 2019 w naszym MDK-u obyła się w kolejna edycja Otwartego Turnieju Szachowego. Rozg...

Po-zaduszkowym szlakiem grobów wybi…

Rajd rowerowy„ Po-zaduszkowym szlakiem grobów wybitnych Mieszkańców Sulejówka i patronów ulic nasz...

100. rocznica urodzin Prezydenta Ka…

26 listopada 1919 r. w Białymstoku urodził się Ryszard Kaczorowski – ostatni konstytucyjny Prezydent...

Nabór uzupełniający do spektaklu pt…

Chochliki kochają dobrą zabawę. Dlatego wymyślają historie i ożywiają je za sprawą swych magicznych ...

Przetarg na instrumenty rozstrzygni…

W ramach dofinansowania z programu Infrastruktura domów kultury ze środków finansowych Ministerstwa ...

Fotogaleria ze spektaklu "Kand…

W dniu 19. października  w sali widowiskowej OSP w Sulejówku gościliśmy znakomitych artystów Grażynę...

Ankieta dot. przygotowania cyklu se…

Szanowni Państwo! MDK w Sulejówku zwraca się do Państwa z prośbą o pomoc i wsparcie w organizacji p...

I Festiwal Smaków Food Trucków w Su…

I Festiwal Smaków Food Trucków w Sulejówku Weekendy są po to, aby… jeść i korzystać z atrakcji, któ...

Kreatywna sobota - drewniane klocki

Kreatywna sobota- drewniane klocki Za nami drugie kreatywne spotkanie. Tym razem dzieci wraz z opie...

Wygraj bilety na spektakl "Kan…

Szanowni Państwo, od 05 października 2019 rusza Konkurs "Moje miasto a w nim... ", w którym główną n...

Zajęcia kreatywne dla dzieci i młod…

Od września w Miejskim Domu Kultury działają nowe sekcje przeznaczone dla dzieci i młodzieży powyż...

Nabór na zajęcia trwa!!!

Nie masz pomysłu na zagospodarowanie wolnego czasu? Mamy coś dla Ciebie! Niezależnie ile masz lat, u...

"20 i 5 lat minęło ... Koncert…

Dnia 31.08.2019 na Miejskim Stadionie „Victoria” odbył się wyjątkowy koncert „20 i 5 lat minęło...

Fotogaleria z PRAPREMIERY "Od …

Dnia 01 września 2019 w sali widowiskowej OSP odbyła się prapremiera widowiska "Od 01 września, czyl...

Piknik Rodzinny

W ostatnią niedzielę sierpnia w Sulejówku odbył się Piknik Rodzinny. W przesympatycznej i rodzinnej ...

BILETÓW BRAK!

Szanowni Państwo,   Informujemy, że wszystkie wejściówki na pokaz przedpremierowy widowiska „od 1 ...

Będzie się działo! Oferta MDK

W nowym sezonie 2019-2020 pragniemy zaprosić mieszkańców Sulejówka do czynnego udziału w życiu kultu...

Turniej Szachów Błyskawicznych

Miłośników królewskiej gry zachęcamy do wzięcia udziału w Turnieju Szachów Błyskawicznych z okazji 2...

Wielokulturowy płaci mniej!

W nadchodzącym sezonie 2019-2020 mamy do zaproponowania nową, atrakcyjną promocję! Każdy uczestnik z...

Oferta zajęć - kompendium

Jesteśmy w połowie okresu wakacyjnego, jednak już dzisiaj pragniemy przybliżyć Państwu ofertę Miejsk...

ChKMS na Międzynarodowym Festiwalu …

Już po raz trzeci odbyły się wakacyjne warsztaty muzyczne Chóru Kameralnego Miasta Sulejówek w Cze...

Kilka słów o fagocie

Posłuchajcie Ani z Młodzieżowej Orkiestry Dętej "Akord". W zespole gra na fagocie. Z filmiku d...

Tydzień Otwarty w MDK-u

Szanowni Państwo, Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w tygodniu otwartym, podczas którego...

PRZEDPREMIRA spektaklu "Stacja…

W dniu 15.06.2019 na scenie plenerowej podczas Pikniku Miejskiego z okazji Święta Miasta Sulejówek o...

ChKMS inauguruje festiwal w Czechac…

W lipcu ubiegłego roku Chór Kameralny Miasta Sulejówek odbył cykl koncertów w Republice Czeskiej...

Justyna w studio nagrań

Kolejne nagranie wokalistki Studia Piosenki. Justyna Galaszewska podczas majowego spotkania w studio...

Antosia w studio nagrań

W maju nasze wokalistki Studia Piosenki odbyły sesje w profesjonalnym studio nagrań. Dziewczyny miał...

Nowa oferta zajęć już w czerwcu!

Szanowni Państwo,   Kończy się rok Kulturalno-Oświatowy 2018-2019, za nami kilka wytężonych miesię...

Zmiana godzin pracy

Uwaga!  Informujemy, że od 19 sierpnia  do 23 sierpnia 2019 r.  zmianie ulegają godziny pracy  Mie...

Kilka słów o flecie poprzecznym

Flet poprzeczny to jeden z najstarszych instrumentów na Świecie. Z ciekawostek, posiada najmniejszej...

Spotkania z historią- wieczór 19.

W związku z 15-tą rocznicą wstąpienia Polski do Unii Europejskiej zorganizowaliśmy 19-ty wieczór „Sp...

Wyniki turnieju

W dniu 25 maja 2019 r. odbył się turniej szachowy z okazji Dnia Marszałka. Poniżej przedstawiamy li...

Rajd "Na wiosennym szlaku…

Jeden z punktów kontrolnych IX Rajdu rowerowego na orientację "Na wiosennym szlaku", który odbył się...

Internetowa sprzedaż biletów

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że bilety na spektakl "Lifting" można nabyć w internetowym ...

Dofinansowanie dla MDK

Szanowni Państwo,   jest nam miło poinformować, iż z dniem 17.05.2019 Miasto Sulejówek otrzymało d...

I miejsce ChKMS!

W dniu 10.05.2019 roku w Ośrodku Kultury „Arsus” odbył się koncert laureatów XVII Edycji Konkursu ...

Kilka słów o waltorni

Instrumenty muzyczne są starsze niż sama muzyka. W czasach przedhistorycznych ludzie wykorzystywali ...

Wygraj bilety na "Lifting…

Szanowni Państwo, od 19 kwietnia 2019 rusza Konkurs "Sulejówek się śmieje", w którym główną nagrod...