Informator Miejskiego Domu Kultury ukazał się nakładem 2500 egzemplarzy. W Coolturalniaku na 28 stronach podejmujemy wiele ciekawych tematów, m.in.:

• Kalendarz wydarzeń od kwietnia do czerwca.
• Oferta dla seniorów. Wykłady, spektakle, warsztaty, zajęcia rekreacyjne i wiele więcej...
• Wiosenne propozycje dla seniorów w Miejskim Domu Kultury.
• Spektakl kukiełkowy dla dzieci „Wars i Sawa”.
• Spotkanie z podróżnikiem Robertem Gondkiem. "Gabon, Sao Tome - góry, goryle, szympansy, mandryle."
• Spotkania z historią. "Sto lat praw wyborczych kobiet w Polsce. Walka o prawa kobiet to historia, czy temat jest nadal aktualny?"
• Wykład prof. dr hab. Waldemara Jana Dziaka „Świat na przełomie. Wydarzenia na świecie a sprawa polska”.
• Opis aktualnie organizowanych przez MDK wykładów: „Metafory w naszym życiu”, „Konizmy, czyli jak koń opanował język polski”, „Język jako nośnik wartości na przykładach z literatury”, „Od Ćwierczakiewiczowej do Makłowicza. Kuchnia językowa”.
• Archiwum Społeczne Sulejówka. "Historia z rodzinnej szuflady".
• Konstruktywny kreator. Innowacyjne warsztaty edukacyjno-społeczne dla uczniów kl. IV-VIII szkoły podstawowej.
• Artykuł z cyklu kultura muzyczna. "Mój jazz (1)"
• Zajęcia taneczne w MDK. Jest moc! Oldschool hip hop!
• Święto Miasta. Dzień Marszałka.
• Rozmowa o kabaretowym życiu. Wywiad z kabaretem „Jurki”.
• Spektakl z okazji Dnia Matki. Monodram „Lifting”, wyk. Jolanta Żółkowska.
• Rok 2019 Rokiem Moniuszkowskim. Muzyczny patron roku 2019 – Stanisław Moniuszko.
• Warsztaty w Miejskim Domu Kultury – Fotografia.
• Letni wypoczynek dla dzieci. Lato w Mieście 2019.

Zapraszamy do lektury.

Załączniki:
Pobierz plik (collturalnik-03-2019.pdf)Coolturalniak (2) marzec 2019[.pdf]16339 kB