Zajęcia fortepianu skierowane są dla osób powyżej 7. roku życia, które chciałyby opanować lub rozwijać technikę gry na fortepianie, poznając ciekawy repertuar zarówno z zakresu muzyki klasycznej, jak i rozrywkowej, a zarazem trenując umiejętność czytania nut i metody samodzielnej nauki. Zajęcia trwają pełną godzinę zegarową, jednak w przypadku młodszych uczniów (do 12 lat) istnieje możliwość skrócenia lekcji do 45 minut. W celu utrwalenia umiejętności wskazane jest posiadanie własnego instrumentu w domu lub dostępu do instrumentu w innym miejscu.

Zajęcia z nauki gry na fortepianie prowadzi Irena Gulewicz, która ukończyła Szkołę Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Sulejówku w klasie fortepianu u Ewy Sulikowskiej. Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina na specjalizacji Dyrygentura Chóralna. Jej pasją jest prowadzenie zespołów amatorskich, do których należy m.in. Chór Kameralny Miasta Sulejówek. Zamiłowanie do muzyki klasycznej z powodzeniem łączy z miłością do muzyki tradycyjnej różnych zakątków Europy - w zespole balfolkowym Agregandado gra na lirze korbowej. Od 2012 prowadzi indywidualne lekcje gry na fortepianie oraz śpiewu klasycznego, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.   

 

Zapisy prowadzi Miejski Dom Kultury. Każdy uczestnik zajęć zobowiązany jest do złożenia deklaracji uczestnictwa w zajęciach.
Cena za zajęcia: 70 zł/h

Miejsce: sala prób w OSP w Sulejówku, ul. Aleksandra Świętochowskiego 15/17.

 

<plan zajęć>