W nowym sezonie 2019-2020 pragniemy zaprosić mieszkańców Sulejówka do czynnego udziału w życiu kulturalnym. Przygotowaliśmy dla Was bardzo szeroką ofertę spędzenia wolnego czasu. Mamy nadzieję, iż każdy znajdzie coś dla siebie! Nasze propozycje skierowane są zarówno do dzieci, młodzieży, osób czynnych zawodowo oraz seniorów.

 

Mocne otwarcie

 

31 sierpnia 2019 r. zapraszamy miłośników muzyki na koncert „20 i 5 lat minęło...” - Koncertowe zakończenie lata. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 13:30 paradą z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sulejówku na Stadion Miejski. Na stadionie o godzinie 14:00 zaplanowaliśmy nie lada atrakcję, wspólny koncert przygotowany przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą „Akord” z Sulejówka, Młodzieżową Orkiestrę Dętą OSP Kaski oraz Radzymińską Orkiestrę Dętą. Uroczystości związane z 20 rocznicą powstania Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Akord” oraz 5-lecia działalności Chóru Kameralnego Miasta Sulejówek organizujemy wspólnie z Miastem Sulejówek oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Sulejówku. Wstęp wolny.

 

Pamiętamy!!!

 

„Pamiętamy” to cykl wydarzeń poświęconych pamięci ofiar kampanii wrześniowej, którzy ponieśli śmierć z rąk niemieckich i radzieckich oprawców. Pragniemy przybliżyć historię mieszkańców naszych terenów oraz pokazać jak wyglądało życie codzienne w tamtym czasie.

 

1 września 2019 r. zapraszamy na spektakl teatralny „od 1 września, czyli okupacja od kuchni – cytaty”. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny po okazaniu wejściówki. Jednocześnie informujemy, iż na to wydarzenie nie ma już wolnych miejsc. Spektakl ten swoją premierę będzie miał 2 września podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego w ZSP przy ul. Paderewskiego 29. Widowisko pokazywane będzie również poza Sulejówkiem. Szczegóły już niebawem na naszej stronie internetowej.

 

15 września 2019 r. odbędą się uroczyste obchody upamiętniające mieszkańców Cechówki, Miłosny i Długiej Szlacheckiej, którzy ponieśli śmierć podczas krwawej pacyfikacji zorganizowanej przez Niemców 15 września 1939 r. W tym roku z uwagi na 80 rocznicę tych wydarzeń MDK i UM Sulejówek przygotował rekonstrukcję historyczną, która przybliży okoliczności tego smutnego wydarzenia w historii miasta.

 

17 września 2019 r. Miejski Dom Kultury w Sulejówku zaprasza na uroczystości związane z obchodami „Światowego Dnia Sybiraka”. Szczegóły dotyczące tego wydarzenia zaprezentujemy już niebawem.

 

Tydzień z kulturą…

 

Nie tylko tydzień, ale cały rok! Nowy rok kulturalno-oświatowy 2019-2020 rozpoczynamy 2 września tygodniem otwartym w MDK. Jeśli zastanawiacie się, czy wybrane zajęcia zainteresują Was lub Wasze dzieci, to warto do nas przyjść i to sprawdzić! Nasza oferta została skierowana do wszystkich, którzy ukończyli 6 miesiąc życia! Aktualna oferta >>>

 

Rozrywka

 

W tym sezonie zaplanowaliśmy dla Państwa kilka ciekawych form rozrywki kulturalnej. Będą spotkania, warsztaty, koncerty, spektakle teatralne, widowiska, kabarety… Na początek dwa wysokich lotów spektakle teatralne oraz cykl warsztatów familijnych.

 

7 września 2019 r. ruszają warsztaty rodzinne pod nazwą „Kreatywna Sobota”. Nasza propozycja składa się z cyklu ośmiu spotkań o różnej tematyce. Pierwsze zajęcia poświęcone zostaną ceramice, będą również warsztaty Bożonarodzeniowe, Wielkanocne, karnawałowe, wiosenne… Warto być z nami!

 

21 września 2019 r. najmłodszych mieszkańców Sulejówka zapraszamy do obejrzenia przygód „PIPI WĘDROWNICZKI”! W tej przygodzie z teatrem nie zabraknie okrzyków radości, gromkiego śmiechu ale i refleksji! Bilety na to wydarzenie w specjalnej rodzinnej promocji dostępne są w kasie MDK.

 

19 października 2019 r. odbędzie się w sali widowiskowej OSP spektakl o zabarwieniu komediowym pt. „Kandydat”. W rolach głównych gwiazdy światowego formatu; Grażyna Wolszczak i Piotr Cyrwus! Bilety dostępne są w kasie MDK w promocyjnej cenie tylko do 20 września!

 

Jesienna ramówka...

 

Nadchodzący sezon zapowiada się obiecująco. Śledźcie naszą stronę bo jesień będzie obfitowała w w ciekawe wydarzenia:

• Spotkanie z Wacławem Gluth-Nowowiejskim
• Koncert jesienny
• „12 godzin z życia kobiety” wg W. Młynarskiego – spektakl poetycki
• Jazzowe zaduszki artystyczne
• Spotkania z muzyką - Grzegorz Kozyra
• „Czekoladki” Bożeny Kupis-Kucharskiej w wykonaniu Sceny Dorosłych działającej przy MDK
• Spektakl muzyczny „Krzywa Bajka” w wykonaniu uczestników zajęć MDK

 

i wiele, wiele więcej!

 

Bądźcie z nami!