Mamy przyjemność przedstawić Państwu prowadzącego nasze najbliższe koncerty Koncert Kolędowy oraz Koncert Noworoczny Pana Filipa Borowskiego.


Lata 1977-1980 to początki działalności estradowej Artysty w studenckim kabarecie warszawskiego AWF-u „Pod Psem” u boku Pawła Dłużewskiego. W 1983 r. zdobył nagrodę w Turnieju Młodych Talentów w Krakowie. Do roku 1984 występował w krakowskich kabaretach „Takich dwóch…” z Marcinem Dańcem i „Armia Zbawienia” z Leszkiem Kumańskim oraz kieleckim „Pigwa Show” z Bronisławem Opałko. W 1983 r. wystawił w warszawskim klubie Riviera-Remont estradowy program „Parodia TVP-Studio 2” z udziałem Janusza Gajosa, Wiesława Gołasa, Wojciecha Pokory. Jest autorem scenariusza i reżyserem. Po kilku dniach cenzura PRL zdjęła program z afisza. W latach 1984-89 był autorem i wykonawcą w warszawskim kabarecie „Szerszeń”, gdzie w kawiarniach Nowy Świat i Hotelu Grand występował u boku Kazimierza Brusikiewicza, Lidii Korsakównej, Aliny Janowskiej, Hanki Bielickiej, Janusza Rewińskiego, Krzysztofa Majchrzaka, Jana T. Stanisławskiego i Jonasza Kofty.
Po występach w USA dla Polonii w Chicago w kwietniu 1992 r założył kabaret „Filip z konopi", gdzie występował z recitalami autorskimi. Po kilku miesiącach stały skład współtworzyli: wokalistka Danuta Stankiewicz i mim Piotr Suzin. Tradycją kultywowaną do dziś jest udział w programie kabaretu specjalnych gości - gwiazd polskiej estrady. Występowali tam m.in. Hanka Bielicka, Irena Jarocka, Bogusław Wyrobek, Władysław Komar a także Ryszard Rynkowski, Krystyna Sienkiewicz, Bohdan Łazuka, Andrzej Rosiewicz. Od stycznia 2009 r. stałą siedzibą Kabaretu jest Scena CPK na warszawskiej Pradze Płd. przy Podskarbińskiej 2.


Członek Polskiego Związku Autorów i Kompozytorów Rozrywkowych - ZAKR oraz Związku Autorów i Kompozytorów Scenicznych - ZAiKS.
Żonaty (żona Regina Pytko-Borowska), ma dwoje dzieci (Emanuela i Patrycję).