Zajęcia z tańca towarzyskiego w pierwszym semestrze upłynęły dla naszych uczestników bardzo pracowicie. Rozpoczął się karnawał, to dobra okazja, aby zdobyte umiejętności wykorzystać w praktyce.


Grupa pierwsza, czyli ta zaawansowana, wypracowała układ taneczny - walc angielski. Uczyliśmy się na początku pojedynczych figur, pracowaliśmy nad łączeniem ich w różnych konfiguracjach.
Pracujemy cały czas nad techniką prowadzenia partnerki oraz odpowiedniego przemieszczania się w przestrzeni. Nie brakuje nam czasu, by na każdych zajęciach powtarzać jeden z zeszłorocznych układów.
Grupa druga, czyli początkująca, pracowała nad bachatą. Powstał układ taneczny do piosenki "Seniorita" SHAWN MENDES; CAMILA CABELLO. Początkowo poznaliśmy figury i ich kombinacje, pracowaliśmy nad rytmiką, próbowaliśmy z różnym skutkiem wyeliminować zarządzanie parą przez partnerki, a tym samym wymusić na partnerze prowadzenie całej pary.
Na koniec roku kalendarzowego obie grupy zaczęły temat tańców użytkowych, o które uczestnicy poprosili. Aby przygotować się na sylwestra zaczęliśmy od disco-samby i kilku ciekawych figur. Plan jest taki, że do końca karnawału pozostaniemy w tańcach użytkowych. Poznamy jeszcze kilka figur z disco- samby, wypracujemy płynność ich stosowania. Następnie, jeśli starczy nam czasu, to rozszerzymy naukę o kolejny taniec użytkowy.
Posiadając umiejętności zdobyte podczas nauki tańców latino oraz tańców użytkowych, uczestnicy będą gotowi właściwie na każdą imprezę taneczną i każdą muzykę, do której będą mieli ochotę zatańczyć.
 
Zajęcia prowadzi instruktor Pani Hanna Mikulska.

 

IMG_20190930_201534.jpgIMG_20190930_201539.jpgIMG_20190930_205751.jpgIMG_20190930_205802.jpg