Mamy przyjemność zaprosić do udziału w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który odbędzie się w dniu 1 marca 2020 r. o godzinie 12:00 w Sulejówku. Bieg Tropem Wilczym odbywa się na dystansie 1963 metrów. Start i meta została zaplanowana przed budynkiem Urzędu Miasta ul. Dworcowa 55 *.

Każdy z uczestników zobowiązany jest do złożenia karty w siedzibie Miejskiego Domu Kultury w Sulejówku, ul. Dworcowa 18 oraz wniesienia opłaty, która wynosi: 15 zł od osoby dorosłej, 8 zł uczniowie, studenci i seniorzy. Liczba miejsc jest ograniczona!Program:10:00 Rejestracja uczestników biegu

12:00 Start biegu

13:30 Wręczenie nagród i medali pamiątkowych

14:00 Poczęstunek 

16:00 Odsłonięcie kamienia upamiętniającego Żołnierzy Wyklętych w Sulejówku- organizatorem uroczystości jest Stowarzyszenie Lepszy Sulejówek.

 

1 marca został ustanowiony w 2011 r. świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. W 2013 r. grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. Pierwsza edycja biegu miała charakter surwiwalowy, a wzięło w niej udział 50 uczestników. Rok później, dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi z Fundacji Wolność i Demokracja, która organizuje go do dzisiaj, bieg zaczął nabierać rozpędu i został przeniesiony w miejsce znane z późniejszych edycji w Warszawie – Park Skaryszewski. Uczestniczyło w nim wtedy 1500 biegaczy! Od 2015 r. bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych. Zbliżająca się VIII edycja Biegu Tropem Wilczym odbędzie się 1 marca 2020 roku przed Urzędem Miasta Sulejówek. W ramach projektu odbędzie się tradycyjny bieg na dystansie 1963 m, co stanowi odwołanie do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. „Lalek”.


W ramach wydarzenia zapraszamy Państwa na poczęstunek. Uczestnicy biegu zobowiązani są do dokonania zgłoszenia.


Wydarzenie odbędzie się 1 marca 2020 r. o godzinie 12:00.

----------------------

Rejestracja uczestników zakończy się 27 lutego 2020 r. o godzinie 15:00. Dodatkowe zgłoszenia w dniu zawodów będą przyjmowane w przypadku wolnych pakietów startowych.

Regulamin biegu oraz karta zgłoszenia do pobrania poniżej. 

 

* miejsce startu i mety oraz przebiegu trasy biegu może ulec zmianie. 

 

 

 

Załączniki:
Pobierz plik (KARTA ZGŁOSZENIOWA 2020.pdf)Karta zgłoszenia na Bieg Tropem Wilczym[Karta zgłoszenia na Bieg Tropem Wilczym]61 kB
Pobierz plik (Regulamin-Tropem 2020.pdf)Regulamin Biegu Tropem Wilczym[Regulamin Biegu Tropem Wilczym]74 kB