ODWOŁANE

MAKIJAŻ PRZYJACIELEM KOBIETY.

Jak go oswoić? Jak poskromić?

DATA:
*zapisy od 10.02 decyduje kolejność zgłoszeń.
20.02. godz. 11.30 spotkanie organizacyjne
24.02. godz. 11.30 do 13.00
17.03. godz. 11.30 do 13.00
06.04. godz. 11.30 do 13.00

MIEJSCE: MDK-u w Sulejówku, ul. Dworcowa 18
*ILOŚĆ UCZESTNIKÓW: 20 osób wg kolejności zgłoszeń (+10 dodatkowych miejsc na zasadzie tzw. wolnego słuchacza – do decyzji zgłaszających się).

Uczestniczki: lampka (ew. z przedłużaczem), lusterko, zestaw prywatnych kosmetyków.

PROWADZĄCA:
Renata Berger, aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, a także dubbingowa; znana m.in. z seriali telewizyjnych Na dobre i na złe oraz Warto kochać czy Korona królów. Ukończyła studia na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi. Występowała w Teatrze Dramatycznym w Słupsku, w Teatrze Narodowym w Warszawie, była aktorką Teatru Północnego w Warszawie. W sezonie 1992/93 należała do zespołu Janusza Wiśniewskiego. Przez 25 lat była właścicielką Agencji Fotograficznej. Jej firma oprócz współpracy z rynkiem prasowym, reklamowym i wydawniczym organizowała sesje fotograficzne aktorów, pracowników korporacji (fotografia biznesowa) i sesje dla Agencji Aktorskich.

Prowadząca w trakcie warsztatów podzieli się ze słuchaczkami zdobytą wieloletnią praktyką w dziedzinie makijażu i charakteryzacji.

Tematyka warsztatów obejmie takie zagadnienia jak:
1. Czym jest charakteryzacja, a czym makijaż i czym się różnią? Kiedy ludzie zaczęli malować twarze, ciało, czemu to służyło i czemu nadal służy?
2. Ocena makijaży wykonanych samodzielnie, własnymi ulubionymi kosmetykami przez uczestniczki spotkania,
- omówienie podstawowych błędów popełnianych w codziennym makijażu - złe nawyki.
3. Przygotowanie twarzy do wykonania makijażu (podkład: gatunki i preferencje, korektor i puder)
- kolejność wykonywania „zabiegów” upiększających,
- korekta i maskowanie niedoskonałości ,
- jak stosować i nakładać ww. produkty.
4. Modelowanie twarzy (brązery, róż) - brwi jako rama dla makijażu oczu.
5. Makijaż oczu (górna i dolna powieka), rzęs i ust.
6. Samodzielne wykonanie codziennego makijażu przez uczestniczki warsztatów - rozmowa o efektach.

Podsumowanie.
W trakcie wszystkich spotkań warsztatowych możliwość zadawania pytań, formułowania spostrzeżeń i wątpliwości.
„Potraktujmy nasze spotkania, jak rozmowę o czymś co ma ubarwić nasze życie, co sprawia że dobrze się same ze sobą czujemy i bardziej się sobie podobamy. Niechaj będzie to przyjemność, rodzaj zabawy” (Renata Berger).