Zapraszamy do obejrzenia trailera spektaklu „Od 1-go września, czyli okupacja od kuchni. Cytaty.” na podstawie „Okupacji od kuchni” Aleksandry Zaprutko-Janickiej. 

 Widowisko słowno - muzyczne miało premierę we wrześniu 2019 r i od tego czasu było z sukcesem wielokrotnie wystawiane. 

Artyści występujący na scenie to członkowie połączonych zespołów: Sceny Seniora przy MDK w Sulejówku oraz zespołu śpiewaczego „Młodzieżówka z Sulejówka”.


Spektakl przybliża warunki życia ludności pod okupacją niemiecką. Widzowie dowiadują się jak Polacy, a przede wszystkim Polki, radzili sobie z trudami życia. Jak do rangi heroizmu urosły starania o podstawowe produkty potrzebne do wyżywienia rodzin.

Widowisko łączy w sobie autentyczne wspomnienia uczestników okupacji, opisy życia codziennego począwszy od wybuchu wojny aż do jej zakończenia oraz piosenki dokumentujące minioną tragiczną historię.

„Od 1-go września, czyli okupacja od kuchni. Cytaty.” to oryginalne i jedyne w swoim rodzaju widowisko, którego bohaterem zbiorowym jest ludność cywilna. W przystępnej formie pomaga zrozumieć jak udawało się w przetrwać ciężki czas wojny. Traktuje o bohaterstwie codziennego dnia okupacji.

WYSTĘPUJĄ:
Roma Chachaj,
Wanda Grądzka,
Danuta Kolanek,
Elżbieta Krzak,
Zofia Mularczyk,
Grażyna Sikorska,
Krzysztof Kolanek,
Robert Mularczyk,
Marek Nowicki

Śpiew - Solo Danuta Kolanek
Akordeon – Piotr Tomala
Klarnet – Marek Nowicki

KOORDYNATORKI PRACY ZESPOŁU: Danuta Kolanek i Zofia Mularczyk

ŚWIATŁO I DŹWIĘK: Włodzimierz Gierczycki
KONSULTACJA MUZYCZNA: Michał Śmigielski Dekoracje: Elżbieta Zajączkowska
SCENARIUSZ I REŻYSERIA: Mirosław Kulesza

Czas trwania spektaklu: około 55 minut bez przerwy.