Kulisy Kultury to nowy cykl audycji przygotowanych przez Miejski Dom Kultury w Sulejówku. Podczas 20 minutowych programów zaprezentujemy sylwetki naszych instruktorów i pracowników, pokażemy jak wygląda życie Domu Kultury na co dzień z perspektywy ludzi tu pracujących.

Termin wydarzenia: 10 grudnia 2020 r. godz. 19.00.

Gośćmi spotkania będą Hanna Mikulska oraz Jakub Pałys.

Hanna Mikulska - taniec jest jej pasją, nałogiem i miłością życia od 20 lat. Należy do tych ludzi, którzy słuchając na ulicy muzyki odruchowo zaczynają w przebierać nogami, a w głowie od razu widzą obrazy, ruch, kroki. Fascynują ją różne techniki, odkrywanie nowości, a także zgłębianie możliwości ludzkiego ciała, jego zakresów i ograniczeń. Wciąż rozwija się i poznaję nowe style. Tanecznie spróbowała wiele – od podstaw klasyki, przez taniec ludowy, latino szeroko pojęte, zumbę, hip- hop, taniec współczesny, jazzowy, aż po najświeższą fascynację, jaką jest tango argentyńskie. Dla dopełnienia tanecznego życia w 2015 r. ukończyła kurs na instruktora tańca prowadzony w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie i od tego czasu prowadzi zajęcia zarówno dziećmi i młodzieżą, jak również z dorosłymi.

Jakub Pałys - urodził się w Kraśniku w 1981. Muzykuje od 6 roku życia. Śpiewa, gra na kilku instrumentach (fortepian, gitary, ukulele, flety, klarnet, perkusjonalia). Studiował muzykę w Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz w Faculdade Santa Marcelina w São Paulo (Brazylia). Pracuje jako pedagog, trener wokalny, akompaniator, kompozytor muzyki do performansów i spektakli. Od 2008 roku koncertuje w Polsce z brazylijskimi muzykami, gra też w szwajcarsko-polskiej grupie Marvinca (kilkadziesiąt koncertów w Szwajcarii). Współpracował z Teatrem Pinokio w Łodzi, współprowadził w Łodzi Wielki Chór Teatru Chorea. Współpracuje z Warsaw Vocal Studio (Voice Spa w Lubrzy, European Vocal Camp). Organizował spotkania Body Music Polska. Od kilku lat współprowadzi Chór POLIN. Prowadził warsztaty dla Chóru GreBadanie, warszawskich capoeirzystów, dolnośląskich chórów CANTUS i DZIKI CHÓR, grup wokalnych, a nawet publiczności festiwalu Kolory Polski (na zaproszenie Filharmonii Łódzkiej). Jako pedagog śpiewu jest w procesie certyfikacji w metodzie MODERN VOCAL TRAINING.

Spotkanie poprowadzi Michał Śmigielski.