Kultura żyje!

Kochani, jako zespół Miejskiego Domu Kultury tęsknimy za spotkaniami, zajęciami, próbami oraz wydarzeniami, które dla Was organizujemy. Teraz, gdy nie możemy Was gościć w naszej siedzibie, jesteśmy z Wami w Internecie! Dlatego pragniemy zarekomendować Wam nasze wydarzenia, gdyż przed nami „gorący grudzień”, który obfitować będzie w szereg bardzo atrakcyjnych spotkań i warsztatów.

W najbliższą sobotę (05.12.) zrealizujemy transmisję na żywo z Gali wręczenia nagród w V Ogólnopolskim Konkursie o "Buławę Marszałka". Galę poprowadzi Tomasz Witkowski, współorganizator, pomysłodawca i przewodniczący Jury. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 17:00.

12 grudnia czeka nas prawdziwy maraton, o godzinie 15:00 odbędzie się pierwszy po długiej przerwie wykład, będący inauguracją roku akademickiego 2020/2021 Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sulejówku. Z uwagi na to, że niektórzy seniorzy mogą mieć problem z obsługą komputerów, bardzo serdecznie prosimy, abyście udostępnili naszą transmisję na komputerach, telewizorach lub telefonach swoim dziadkom i rodzicom. Wykład dotyczący dbania o zdrowie w okresie pandemii, przypadnie do gustu nie tylko seniorom. Gospodarzem będzie Mirosław Kulesza, a autorkami cyklu wykładów są: dr Katarzyna Wolnicka oraz mgr. inż. Joanna Jaczewska-Schuetz.

Również w sobotę o godzinie 19:00 odbędzie się Dyskusyjny Klub Filmowy. Na rozmowę o filmie „Ostatni prom” zaprosi Ajka Tarasow. Film można bezpłatnie obejrzeć na stronie Ninateki. Polecamy zapoznać się z tym dziełem jeszcze przed rozpoczęciem dyskusji. Liczymy na wasze pytania!

Tuż przed świętami, w sobotę 19 grudnia o godzinie 15:00 Kamila Trochimiak gościć Was będzie podczas warsztatów pod nazwą „Kreatywna Sobota”. Przed świętami Bożego Narodzenia może być tylko jeden temat takich zajęć… Tak, będziemy wykonywać ozdoby! Miłośnicy cięcia, klejenia, składania, tworzenia, przygotujcie się uprzednio, informację dotycząca tego, co należy na zajęcia przygotować podamy w najbliższym czasie. Zajęcia pierwotnie miały odbyć się 12 grudnia, jednak z przyczyn niezależnych od MDK musiała nastąpić zmiana daty i godziny przeprowadzenia tych warsztatów. Za zmianę serdecznie przepraszamy.

Sobotnie popołudnie zakończymy specjalnym wydaniem „Spotkań z Kulturą”. Gościem Michała Śmigielskiego będzie Julia Dobrowolska. To artystka, której świeżutka, pachnąca nowością płyta pojawi się niebawem w sprzedaży!

Bądźcie z kulturą! Kultura jest z Wami!!!

Zespół MDK