Dziewiąty odcinek Kulis Kultury! zamyka formułę spotkań z naszymi instruktorami. Przez kilka tygodni mieliśmy możliwość poznać osoby, które pracują w MDK. Uczą, przelewają swoją pasję, doskonalą umiejętności uczestników zajęć i tworzą z nimi wspólne projekty. Kolejne odcinki Kulis Kultury! zmienią swoją formułę, będzie to ciekawa transformacja, ale o tym będziemy informować już niebawem. W najbliższych czwartkowych (9) Kulisach Kultury! gościem spotkania będzie dyrygent i pracownik MDK - Michał Śmigielski. Dowiemy się jak wygląda praca w MDK i jak wyglądają próby chóru. 

 

Termin wydarzenia: 28 stycznia 2021 r. godz. 19.00

 

Wydarzenie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy

 

Michał Śmigielski – dyrygent, muzykolog, animator kultury. Ukończył Muzykologię Teoretyczną i Stosowaną w Uniwersytecie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego (dyplom z wyróżnieniem).


W latach 2002-2004 kształcił się jako dyrygent pod kierunkiem dr. Sławka A. Wróblewskiego.
Od 2008 do 2011 odbywał studia pierwszego stopnia, a w latach 2011 – 2013 studia drugiego stopnia w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina na wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej, Muzyki Kościelnej, Rytmiki i Tańca w klasie dyrygentury prof. Ryszarda Zimaka, które ukończył z wyróżnieniem. Jest dyrygentem i współzałożycielem UNPLUGGED ORCHESTRA, z którą dokonał prawykonań utworów wielu kompozytorów. Współpracował ze Stanem Borysem i Mariuszem Dubrawskim. Pracował z takimi zespołami jak: Orkiestra Filharmonii Podkarpackiej imienia Artura Malawskiego w Rzeszowie, Orkiestra Symfoniczna Studentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Chór Katedry Warszawsko Praskiej „Musica Sacra”, Chór Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Chór Kameralny Mińskiego Towarzystwa Muzycznego. Występował m.in. w Filharmonii Narodowej, Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, w Filharmonii Podkarpackiej imienia Artura Malawskiego w Rzeszowie, w sali koncertowej i studiu S1 Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, w Mazowieckim Centrum Kultury. Jest dyrygentem chóru „Cantate Domino”, Chóru Kameralnego Miasta Sulejówek oraz Chóru Miasta i Gminy Mrozy. Jest kompozytorem muzyki do filmu „Wesoła-rozmowy i widoki” i „Suita sentymentalna” oraz spektakli teatralnych dla dzieci „Krzywa bajka” i „Stacja Sulejówek”. Od 2015 roku działa także jako animator kultury pracując w Miejskim Domu Kultury w Sulejówku. 


Zapraszamy