Wielokulturowe spotkania z muzyką w cyfrowym MDK-u

Wielokulturowe spotkania z muzyką to cykl kilkuminutowych filmów mających służyć jako materiał warsztatowy do nauki piosenek i tańców. Przy okazji pozwolą one wspólnie odkrywać wielokulturowy charakter Warszawy i jej najbliższych okolic jak również zabiorą odbiorców w muzyczne podróże na Kurpie, Kresy i Ukrainę.

Termin wydarzenia: 18 luty 2021 r. godz. 18.00

W czwartym odcinku Wielokulturowe spotkania z muzyką przedstawiamy:

1. Walc emigrantów - walc w wykonaniu Oleny Yeremenko pochodzący z pierwszej połowy XX wieku emigrantów z zachodniej Ukrainy w Kanadzie.
2. Hanuma – bośniacka piosenka miłosna w wykonaniu Roberta Lipki.
3. Padespan – taniec, który przywędrował z dworskich salonów (Pas d’ Espagne czyli „Krok hiszpański”) na wesela i zabawy dawnych Kresów: od Wilna po Lwów. Tańczą Piotr i Bogumiła Zgorzelscy (Akademia tańca tradycyjnego), gra Kapela Lipy.
4. Jadzie Janek – Adam Strug śpiewa pieśni kurpiowskie.

Instruktorzy wokalni: Adam Strug, Olena Yeremenko, Robert Lipka.
Kapela Lipy w składzie: Kazimierz Nitkiewicz – trąbka, Oliwier Andruszczenko – klarnet, saksofon, drumla, Olena Yeremenko – skrzypce, wokal, Robert Lipka – akordeon, wokal, Grzegorz Domański – banjo, Piotr Janiec – tuba
Instruktorzy tańca: Piotr i Bogumiła Zgorzelscy, Ignacy Gajo