Warszawska Opera Kameralna pragnie zaprosić na specjalną Galę Mozart Night, która zainauguruje 30. Festiwal Mozartowski w Warszawie. Gala odbędzie się w piątek 07.05.2021r. o godzinie 19.00. W związku z obowiązującymi obostrzeniami, udział w tegorocznej Gali będzie dostępny tylko poprzez streaming online. Klikając w KUP BILET lub odwiedzając stronę internetową Warszawskiej Opery Kameralnej, należy wykupić dostęp za 1zł, który uprawnia do śledzenia wydarzenia internetowo.

 

Pogram Gali składać się będzie z dwuczęściowego show mozartowskiego, w którym – jak w szekspirowskim Śnie nocy letniej – mylą się kochankowie, pojawią się niezapowiedziani goście, dochodzi do zaskakujących ,,qui pro quo’’. Podstawą fabularną jest opera Così fan turre, ale w trakcie tej przedziwnej i przepięknej nocy usłyszymy również fragmenty z Don Giovanniego, Wesela Figara oraz Czarodziejskiego fletu. Nasi młodzi bohaterowie doświadczają przygód, zamiany ról, niespodziewanych połączeń, podmiany partnerów, które – być może – tylko ta noc może wytłumaczyć i wyjaśnić. A wszystko po to, by powrócić do siebie – być może mądrzejsi, bardziej doświadczeni, czulsi.

 

W Gali wezmą udział artyści, którzy niejednokrotnie występowali na deskach Warszawskiej Opery Kameralnej: Artur Janda, Ewa Tracz, Maria Rozynek-Banaszak, Natalia Rubiś, Tomasz Rak, Elżbieta Wróblewska, Aleksander Kunach, Ingrida Gapova, Aleksandra Żakiewicz, Ilona Krzywicka, Jan Jakub Monowid.

 

Artystom towarzyszyć będzie orkiestra Warszawskiej Opery Kameralnej – Musicae Antiquae Collegium Varsoviense pod dyrekcją Radosława Kamieniarza.

 

Zapraszamy do wspólnego świętowania 30. Festiwalu Mozartowskiego w Warszawie!

 

W czasie blisko 2 miesięcy Festiwalu będą mogli śledzić Państwo 30 wydarzeń artystycznych, zarówno online jak i w późniejszym czasie w teatrze.