Ręce są w centrum naszej interakcji z otoczeniem, każdego dnia pozostawiamy po sobie widoczny ślad naszej działalności. Małe dzieła sztuki. Możemy nimi nieść zarówno Słowo Boże, jak i kostkę brukową.

Zazwyczaj skupiamy się na efektach naszej pracy, tymczasem wszystkie twory są nierozerwalnie powiązane z rękoma, które za nie odpowiadają. Uwiecznione w fotografii, oderwane od aktualnego dzieła, czasem pulsujące zmęczeniem, czasem pełne energii.

Na przestrzeni lat wykonywane zawody oraz środowisko, w którym żyjemy, kształtują wygląd naszych rąk. Prezentowany cykl jest, prócz reportażu, studium zmian zachodzących w nas i narzędziach, z których korzystamy. 12 zdjęć niezwykłych dłoni twórców zwykłego dzieła. Rzemieślnik, muzyk, polityk, medyk – to tylko część z zawodów, które będzie można zobaczyć. Wybrane ręce są doświadczone pracą. Różne jak różne są dzieła, które tworzą. Różne jak różni są ludzie. Gdyż to właśnie różnorodność jest kluczem do zrozumienia zmian jakie powodują w nas wybrane role życiowe.

Wystawa jest też zachętą do refleksji nad sobą, nad tym kim się staliśmy na przestrzeni lat. Warto spojrzeć na swoje dłonie i zobaczyć ślady naszego istnienia, drogi, którą przebyliśmy.

Całość projektu została wykonana w technice cyfrowej – przy użyciu podstawowego urządzenia, bez którego nie ruszamy się z domu – telefonu komórkowego. W myśl idei Chasa Jarvisa: „Najlepszy aparat to ten, który masz przy sobie".

Pomimo użycia prostego aparatu, który każdy z nas posiada w telefonie, prace będą zaprezentowane w formie analogowej. Będą to wydruki, w standardzie galeryjnym, oprawione w czarne ramy.
W trakcie wernisażu będzie można zamówić prace sygnowane podpisem autorki (łączny nakład każdej z prac to 5 sztuk).

Termin wernisażu: 29.05.2021 r., w godzinach 17.00 - 19.00

Termin wystawy: 30.05.2021 r., w godzinach 10.00 - 16.00

Kinga Mikołajuk – Rodowita mieszkanka Sulejówka. Z tym miastem związana od 3 pokoleń. Tu się wychowała, tu mieszka, tu pracuje. Od lat współtworzy lokalne środowisko muzyczno-artystyczne. Zaangażowana społecznie aktywnie uczestniczy w życiu Sulejówka, z którym wiąże swoją przyszłość. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i Akademii Wychowania Fizycznego. Organizatorka i uczestniczka licznych konferencji oraz wystaw. Autorka artykułów naukowych. Amatorka dobrego jedzenia. Fotografią zainteresowała się przypadkiem.