Kulisy kultury to program publicystyczno-informacyjny poświęcony wydarzeniom kulturalnym w Sulejówku i nie tylko. Z nowej, rozszerzonej formuły programu dowiesz się jakie ważne wydarzenia kulturalne miały miejsce w Sulejówku, a jakie są planowane. Poznasz ciekawych ludzi i to czym się zajmują oraz ciekawe miejsca związane z kulturą. Nie zabraknie informacji o ciekawych publikacjach książkowych i płytowych oraz recenzji i dyskusji. A to wszystko w 30 – 40 minutowym programie, okraszonym relacjami, reportażami i wywiadami.

Termin: 3 czerwca 2021 roku, godzina 21:00

 

 


Aneta Sapilak – zawodowy muzyk [wiolonczelistka] i manager muzyczny. Organizatorka koncertów artystów scen polskich [m.in. Marii Pomianowskiej, Grażyny Auguścik, zespołu Bester Quartet, Niki Lubowicz] oraz wielu wydarzeń muzycznych o charakterze charytatywnym. [Jubileusze, wieczory poezji]. W latach 1989-1994 – nauczyciel muzyki w klasie wiolonczeli w Szkole Podstawowej im. Stanisława Moniuszki w Warszawie. Od roku 1995 – przez 18 lat pełniła funkcję specjalisty ds. finansowo-administracyjnych w Trakon Sp. z o.o. zajmując się jednocześnie organizowaniem imprez firmowych o różnym charakterze (koncerty, jubileusze, wyjazdy integracyjne). W latach 2013-2017 Wiceprezes Domu Wydawniczego For Tune, w którym była odpowiedzialna za produkcję ponad stu płyt artystów sceny polskiej i zagranicznej oraz sprawy finansowo-organizacyjne spółki jak również za zorganizowanie koncertów wielkopostnych [dofinansowanych ze środków MKiDN.. Jest współwłaścicielką Agencji Artystycznej ArtHorse Sp. z o.o. specjalizującej się w organizacji koncertów i spektakli oraz pracownikiem Działu Księgowości oraz współpracownikiem Działu Programów Lokalnych w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.


Michał Śmigielski – dyrygent, muzykolog, animator kultury. Ukończył Muzykologię Teoretyczną i Stosowaną w UKSW (dyplom z wyróżnieniem) oraz Dyrygenturę Chóralną w UMFC (dyplom z wyróżnieniem) Jest dyrygentem i współzałożycielem UNPLUGGED ORCHESTRA. Współpracował ze Stanem Borysem i Mariuszem Dubrawskim. Pracował z takimi zespołami jak: Orkiestra Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie, Orkiestra Symfoniczna Studentów UMFC, Chór Katedry Warszawsko Praskiej „Musica Sacra”, Chór WUM, Chór Kameralny MTM. Występował m.in. w Filharmonii Narodowej, Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, w Filharmonii Podkarpackiej imienia Artura Malawskiego w Rzeszowie, w sali koncertowej i studiu S1 Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, w Mazowieckim Centrum Kultury. Jest dyrygentem chóru „Cantate Domino”, Chóru Kameralnego Miasta Sulejówek oraz Chóru Miasta i Gminy Mrozy. Jest autorem audycji edukacyjnej dla dzieci "Kim jest dyrygent". Skomponował muzykę do filmu „Wesoła-rozmowy i widoki” i „Suita sentymentalna” oraz spektakli teatralnych dla dzieci „Krzywa bajka” i „Stacja Sulejówek”. Od 2015 roku działa także jako animator kultury pracując w Miejskim Domu Kultury w Sulejówku.