Warsztaty fotograficzne mające na celu pogłębienie wiedzy na temat fotografii poprzez teorię i praktykę w trakcie zajęć studyjnych i plenerowych.

Warsztaty obejmują zagadnienia teoretyczne i ćwiczenia praktyczne, pracę studyjną i plenerową oraz przygotowanie wystawy. W trakcie zajęć uczestnicy poznają tajniki fotografii cyfrowej od podstaw, m.in. wyposażenie i akcesoria, obsługa aparatu, jego budowa i funkcje, tryby fotografowania, ostrość, głębia ostrości, rodzaje aparatów i obiektywów, ISO, ekspozycja, przysłona, migawka, balans bieli, kompozycja obrazu, oświetlenie, światło i cienie, zastosowanie filtrów. W ramach części praktycznej: fotografowanie architektury, krajobrazów, portretów, przyrody, fotografia uliczna, reportaż, fotografia artystyczna oraz edycja zdjęć i ich publikacja. Zajęcia kształtują wrażliwość, zachęcają do obcowania z naturą oraz do pracy zespołowej i integracji.

Prowadzący: Krystian Hernicisz
Dyplomowany grafik, plastyk o specjalizacji montaż filmowy i telewizyjny. Absolwent PJATK. Za pracę i działalność społeczną odznaczony państwowymi odznaczeniami. Kawaler Orderu Świętego Stanisława. Założyciel firmy, operator kamery i montażysta. Umiejętności i warsztat nabywał współpracując w latach 2000 – 2005 jako realizator dla Telewizji Polskiej. Od 2007 r. prowadzący warsztaty w tematyce swojej pracy oraz zajęcia fotograficzne. Nauczyciel, instruktor fotografii.

Termin: 03-07.06.2021 r.
Wernisaż: 11.06.2021 r., godz. 18:00.
Miejsce: MDK w Sulejówku

Zapisy na warsztaty prowadzi biuro festiwalu od 17.05.2021 r. (pn-pt) w godz. 08:00-16:00, uczestnicy zobowiązani są do wypełnienia kart uczestnictwa. Udział w warsztatach jest bezpłatny! Przy wyborze uczestników liczy się kolejność zgłoszeń, liczba miejsc jest ograniczona.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.